SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes, yeni sezonda maçlarını oynayacakları Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda siyah-beyazlı taraftarları en iyi şekilde yanlarında görmek istediklerini söyledi.

Beşiktaş’ın kamp yaptığı Avusturya’da BJK TV’ye açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, BJK İnönü Stadı yenilendiği için yeni sezonda maçlarını Kasımpaşa’nın stadında yapacaklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Evimizde oynamak bize her zaman ekstra motivasyon veriyor. Ancak şu anda yapabileceğimiz fazla bir şey yok. Kulübümüz sahamızı olabilecek en iyi şekilde getirmeye çalışıyor. Geçici olarak orada oynayacağız. Orayı kalemiz olarak görüp elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Taraftarlarımız her zaman olduğu gibi bizi desteklemeye devam etsinler. Kasımpaşa Stadı’nı evimize çevirsinler, onların desteğiyle olabilecek en iyi sonuçları alalım. Olabilecek en iyi sonuçlar derken de gidebildiğimiz yere kadar gitmek, mümkünse ligi kazanmak olacak.”

“İŞLER GAYET İYİ GİDİYOR”

Kampın iyi geçtiğini vurgulayan Fernandes, şu ifadeleri kullandı:

“İşler gayet iyi gidiyor. Sadece iki haftadır birlikte çalışıyoruz. Burada herkesin mutlu olduğunu söylemek mümkün. Kulüpte her anlamda işlerin daha iyiye gittiğini söylemek mümkün. Çünkü işler doğru şekilde yapılıyor. Dolayısıyla geleceğimizin gayet iyi olacağını söyleyebiliriz.”

Geçen sezon hücum yönünden iyi olduklarını ancak savunma anlamında sıkıntı yaşadıklarını belirten Portekizli futbolcu, “Yapmamız gereken, geçen sezonki hücum zenginliğimizi, yani atak futbolumuzu geliştirmek ve aynı zamanda daha az gol yiyebilecek şekilde takım savunmamızı organize etmek” diye konuştu.

“BURADA MUTLUYUM”

Manuel Fernandes, Beşiktaş’ta mutlu olduğunu vurgulayarak, “Kesinlikle burada mutluyum ama uzun vadede burada kalıp kalmayacağımı çok kıza zaman içinde belirleyeceğiz. Ancak bu konu hakkında daha fazla bir şey söylemem mümkün değil, çünkü ben de bilmiyorum. Yani sadece benim elimde değil” diye görüşlerini aktardı.

Üçüncü sezonunu geçirdiği siyah-beyazlı takımda kupalar kazanmak istediğini anlatan Portekizli futbolcu, “Benim için önemli olan bir numaralı şey her zaman kendimi geliştirmek. Eksikliklerim varsa bunları gidermek ve daha iyi şeyler yapmak. Benim bir numaralı amacım bu. Takım içinde çok iyi bir birlik ve beraberlik var. Bunu net olarak gözlemleyebiliyoruz” diye konuştu.

Teknik direktörlüğe Slaven Bilic’in getirilmesiyle takımın mantalitesinde önemli değişliklerin olduğunu vurgulayan yıldız futbolcu, yeni transferlerin de takıma adapte olmak için ellerinden geleni yaptığını kaydetti.