SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2011’deki Türkiye Kupası Finali öncesinde İbrahim Akın için gerçekleştirilen transfer görüşmeleri, Beşiktaş’ın başını fazlasıyla ağırtmıştı. Bu sebepten UEFA Disiplin Kurulu’na sevkedilen ve Avrupa’dan 1 yıl men cezası alan siyah-beyazlılar, dün CAS’tan gelen haberle büyük mutluluk yaşadı. Takımın kamp yaptığı Almanya’da bu müjde, oyuncuları havaya uçurdu.

BİLİÇ: PLANIMIZI YAPTIK

Teknik direktör Slaven Biliç’in de futbolcularıyla bir toplantı yaptığı kaydedildi. Hırvat çalıştırıcının, “Sizlere güveniyorum. Ciddiyetimizi bozmadan çalışacağız ve tüm planlarımızı Avrupa Ligi’ne göre yapacağız” dediği kaydedildi.

BÜYÜK KAYNAK SAĞLAYACAK

Beşiktaş için Avrupa Ligi katılımı prestij olduğu kadar ekonomik yönden de büyük önem taşıyor. Siyah-beyazlılara CAS’tan olumlu yönde karar çıkarsa, ekonomik güçlüklerle boğuşan kulüp tam anlamıyla rahat bir nefes alacak. Ciddi sayılabilecek reklam gelirlerinin yanı sıra, Avrupa Ligi’ne katılım bedeli de kulübün kasasına girecek. Yayın gelirleri de Beşiktaş Kulübü’nün artı hanesine yazılacak.

Tüm kalemler toplandığında, siyah-beyazlıların yaklaşık 15 milyon Euro’luk bir kaynak sağlaması bekleniyor. Ancak kötü senaryo gerçekleşir ve Beşiktaş, Avrupa Ligi’ne alınmazsa tüm planlar terse dönecek.

İŞTE MUHTEMEL RAKİPLER

Avrupa Ligi’nde bugünkü kura çekimine katılacak olan Beşiktaş, Türkiye’yi play-off turunda temsil edecek. Siyah-beyazlılar ilk maçlarını 22 ve 29 Ağustos’ta oynayacak. Yani siyah-beyazlıların rövanş karşılaşması, CAS’ın vereceği kararın ardından oynanacak. Beşiktaş’ın rakibi de 9 Ağustos’ta çekilecek kurayla netlik kazanacak. Rakiplerin büyük bölümü de bir önceki tur maçlarının ardından belirlenecek. Ancak bugün itibariyle belli olan muhtemel rakipler var.

İşte kuraya seribaşı girecek olan Beşiktaş’la eşleşmesi muhtemel takımlar…

  • Nice (Fransa)
  • Atromitos (Yunanistan)
  • Apollon Limassol (K.Rum Kesimi)
  • St.Gallen (İsviçre)
  • Esbjerg (İsveç)
  • Pasching!(Avusturya)
Yayınlanma Tarihi:08:24,