SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda İrlanda’nın Derry City takımını 4-2 yenen Trabzonspor’un teknik direktörü Mustafa Akçay, rakipleri karşısında istedikleri sonucu aldıklarını düşündüğünü söyledi.

Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmada ummadıkları savunma hataları yaptıklarını belirterek, “Bizim gibi üst düzey takımlar da gol yiyebilir ancak bu kadar basit olmamalıydı. Takım olarak ikinci ve üçüncü bölgedeki hareketliliğimiz üst düzey olmasa da müsabakanın zorluk derecesine bakıldığında genel olarak iyi sayılabilir. Oyuncularımı kutluyorum” dedi.

Hatalarını görmelerinin önümüzdeki günler için kendilerine önemli mesajlar verdiğini ifade eden Akçay, şöyle devam etti:

“Blok savunma için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hareketliliği de biraz arttırabilirsek lige ve ikinci tura daha iyi hazırlanacağız. Maç istatistiklerini gördükten sonra oyuncuları bireysel anlamda daha iyi değerlendirebileceğiz. İstediğimiz skoru aldığımızı düşünüyorum. Tehdit edici yanı vardır skorun. Ancak Trabzonspor gibi belirli bir kaliteyi yakalamış takımların olağanüstü olaylarla karşılaşmadığı sürece sürprize uğramayacağını düşünüyoruz. Hayalim, idealim Barcelona ile final oynamak. Bu maçın bir başlangıç olmasını istiyorum. İnşallah benim rüyamla Trabzonspor’un rüyası kesişir. Buna Tanrı karar verecek”.

Taraftarların mükemmel olduğunu ifade eden Akçay, “Trabzonspor’un üyesi olmaktan gurur duydum. Bu taraftarı 1970-80’lerden hatırlıyorum. Taraftarın da geri geldiğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin “Fenerbahçe ve Başkanı Aziz Yıldırım aleyhine yapılan olumsuz tezahüratlar oldu. Ligde bu durum cezalar konusunda sıkıntı çıkaracağa benziyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine, “Bu aslında hepimizin sorunu, tahrik edilme sürecinin geçmesini beklemeliyiz. Taraftar, camia uzun süre bu konuda tahrik edildi. Hakları yenilen insanların refleksleri vardır. Bir süre sonra akıl devreye girdimi bunlar azalır. Bizim insanlarımızın reflekslerini mazur görün. Bir süre sonra o çizgiye geleceğiz. Biraz sabırlı olsun” ifadelerini kullandı.

ADRIAN VE CELUSTKA’NIN AÇIKLAMALARI

Karşılaşmanın ilk golünü atan Adrian ise kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, “Beklediğimiz daha iyi bir skordu. İyi başlamıştık. Yediğimiz gollerden dolayı dezavantajlı duruma geçtik gibi görünüyor ancak önemli olan bundan sonraki maçta ve maçlarda neler yapacağımızdır” dedi.

Celustka ise maça iyi bir başlangıç yaparak hızlı iki gol bulduklarını belirterek, “Hızlı bir konsantrasyon kaybıyla iki gol yedik. Bu tür maçlarda bu denli konsantrasyon kayıpları yaşamamalıyız. Bu skorun lehimize olmasını diliyorum. İnşallah ikinci maçtan da güzel bir skorla ayrılacağız. Bence geçen sezondan daha iyi bir sezon geçireceğiz. Hocamızın pozitif yönde etkisi oldu üzerimizde. Arkadaşlar arasında da bunu hep konuşuyoruz. Umarım bizim için çok çok iyi geçer” diye konuştu.

DEVINE: “UMUDUMUZU KAYBETMEDİK”

Derry City Teknik Direktörü Declan Devine ise Trabzonspor gibi saygı duydukları bir ekip karşısında 2-2 beraberliği yakalamalarına karşın 4-2 kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ettti. Devine, “Umudumuzu kaybetmedik. Daha iyisini yapıp maçı kazanmanın yollarını arayacağız. Trabzonspor Kulübü’ne gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ederiz. Burada gördüğümüz atmosfer seyirci desteği muhtemeşemdi” ifadelerini kullandı.