SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2013-2014 sezonu fikstürünü kendi açılarından olumlu bulduklarını bildirdi.

Sağlam, kulubün internet sitesinden yaptığı açıklamada, lig fikstürünü değerlendirdi.

Fikstürde “ilk 7 haftanın kağıt üzerinde zor görünüyor” gibi olduğunu fakat bu maçları sezon başında oynayarak avantaja çevirmek istediklerini ifade eden Sağlam, “Fikstürü kendi açımızdan olumlu buluyorum. Camiamız hiç merak etmesin. Onlara her zaman koşan, mücadele eden, maçın sonuna kadar bırakmayan, kazansa da kaybetse de oyunuyla taraftarımızı mutlu edecek bir Eskişehirspor izlettireceğiz” ifadesini kullandı.

“BİZİM DE TAKVİYE YAPMAMIZ GEREKECEK”

Sağlam, Avusturya’daki sezon öncesi ikinci hazırlık dönemine yaklaşıldığını da anımsattı.

Tesislerde yoğun bir çalışma programı uyguladıklarını, aynı esnada takımı da tanıma şansı bulduklarını belirten Sağlam, şunları kaydetti:

“Oyuncularımız da bizim anlayışımızı ve felsefemizi öğrenmeye başlıyorlar. Çalışmalar esnasında takımımızın eksiklerini görüyoruz. Avusturya kampı sırasında oynayacağımız maçlarla birlikte takviye ihtiyacı olduğunu görürsek bu durumu yönetim kurulumuza bildireceğiz. Şu gerçek ki geçen sene ligi üstümüzde bitiren bütün takımlar kadrolarını güçlendirdiler. Bizim de takviye yapmamız gerekecektir. Avusturya kampında oynayacağımız 5 hazırlık maçı ile bütün oyuncularımızı görüp lige hazırlanacağız. Bu hazırlık maçları futbolcularımızın maç atmosferlerindeki durumlarını da ortaya çıkaracak.”

Öte yandan takım Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde sabah koşu ve dayanıklılık çalışması yaptı. Siyah-kırmızılı ekip, öğle saatlerinde salonda gerçekleştirilen antrenmanda ise kuvvet ve fitness çalıştı.

Sağlık ekibinin gözetiminde çalışan Dede antrenmanda yer almadı.