SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olay yaratacak iddia!

UEFA'nın Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye resmi bir yazı göndererek, "CAS'taki davadan şimdilik vazgeçin sizi ön elemelere alalım. 28 Ağustos'ta CAS'ta hızlı yargılama olsun, çıkacak sonucu herkes koşulsuz kabul etsin" teklifinde bulunduğu öne sürüldü.

Güncellenme: 16:21, 18/07/2013
Olay yaratacak iddia!

CAS’a başvuran Beşiktaş ve Fenerbahçe davalarında flaş gelişme… UEFA’da yarın Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi 3. ön eleme turu kuraları çekilecek. UEFA Tahkim Kurulu geçtiğimiz pazartesi günü iki kulübün itirazlarını reddedip, cezalarını onamıştı.

Temsilcilerimiz de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne başvurup, karara tedbir konulması talebinde bulunmuştu. Bunun üzerine harekete geçen UEFA’nın bu konuda geri adım atıp, kulüplere bir yazı gönderdiği öğrenildi. CAS sürecinden aleyhina çıkacak bir kararla yüksek tazminat ödemekten çekinen UEFA’nın, Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye gönderdiği resmi yazıda “CAS’taki tedbir isteğinizden vazgeçin, sizi ön elemelere alalım. Daha sonra 21 ve 23 Ağustos’ta davalar görülsün. 28 Ağustos’ta hızlı yargılamayla karar açıklansın. Taraflar buradan çıkacak karara koşulsuz şartsız uysun. Eğer suçsuz olduğunuz kabul edilirse, elenmediyseniz Avrupa kupalarına bulunduğunuz konumdan devam edersiniz. CAS sizi haklı bulmazsa cezanız önümüzdeki yıldan başlar” teklifinde bulunduğu bildirildi.

Yazının kulüplere ulaştığı ve Beşiktaş ile Fenerbahçe’nin cevap vermek için konu üzerinde düşündükleri belirtildi. Sarı-lacivertlilerin bu öneriye sıcak baktıkları kaydedildi. Bu arada Fenerbahçe’nin yerine Şampiyonlar Ligi’ne katılması beklenen Bursaspor’a da UEFA tarafından gönderilen yazı da “Siz şimdilik bekleyin. Fenerbahçe’den gelecek cevaba göre durumunuz belli olacak” ifadesi kullanıldığı vurgulandı.

Yayınlanma Tarihi:14:12,