SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karadeniz ekibi, taraftarları coşturacak bir hamle daha yapmaya hazırlanıyor. Sebahattin Çakıroğlu'nun da “Latin bir golcü geliyor” diyerek doğruladığı bomba transfer, Paraguaylı Lucas Barrios.

Uzun süredir forvet arayışlarını sürdüren Karadeniz ekibinin, kariyeri göz kamaştıran bir başka yıldızı bu hafta sona ermeden Trabzon'a getireceği öğrenildi. Bu futbolcunun şu an Çin Ligi'nde forma giyen Lucas Barrios olduğu kaydedildi. 2009-12 yılları arasında Borussia Dortmund'da oynadığı dönemde Avrupa'nın gündemine oturan Barrios, daha sonra Çin ekibi Guangzhou'dan gelen astronomik teklif üzerine Uzakdoğu'nun yolunu tutmuştu. Fakat Çinliler, Galatasaraylı Drogba'da olduğu gibi Barrios'un da maaşını ödeyemez hale geldi. Bu nedenle ayrılmayı kafaya koyan ve bonservisini eline alması beklenen yıldız forvetin, bir süredir bordo-mavili yöneticilerle temas halinde olduğu belirtildi.

 MÜJDEYİ BİZZAT VERDİ

İki tarafın hemen hemen her konuda anlaştığı ve 28 yaşındaki Paraguaylı'nın, Malouda'dan sonra ikinci bomba olacağı ifade edildi. Barrios hakkındaki ipuçlarını, başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu da verdi. Fikstür çekiminde konuşan Çakıroğlu, “Çok önemli bir santrfor yolda. Seyircimize bu müjdeyi vermek istiyorum. Kariyeriyle Türkiye'yi sarsacak Latin Amerikalı bir oyuncu. Birkaç gün içinde hallolacak” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:09:02,