SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin AMK’dan öğrendiği müthiş haber dakikalar sonra F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım tarafından da doğrulandı. Fenerbahçe, önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılabilecek.

Başkan Aziz Yıldırım bugün saat 14.20’de FBTV yayınına çıktı. Ekranda yalnızca Başkan Yıldırım’ı gören F.Bahçeliler bu duruma şaşırırken, müjdeli haber geldi. Türkiye’nin AMK’dan öğrendiği olayı Aziz Yıldırım da sarı-lacivertli camiaya duyurdu.

Sözlerine, “Bugün Fenerbahçe adına önemli gelişmeler yaşanıyor” diyerek başlayan Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli camianın haketmediği şeyler yaşadığını söyledi. Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli taraftarlara müjdeyi şu cümlelerle duyurdu: “Bütün Fenerbahçeliler bilsin ki; Fenerbahçe bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne devam edecektir. Bütün avukatlarımıza teşekkür ediyorum. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Bütün dünya görecektir.”

İŞTE YAŞANANLAR

Peki bu sürece nasıl gelindi? İlk olarak AMK’nın duyurduğu müthiş gelişmede ilk teklif UEFA cephesinden geldi. Verdiği 2 yıllık men kararından geri adım atan UEFA, F.Bahçe ve Beşiktaş’a CAS’taki isteklerinden vazgeçmelerini teklif etti. UEFA’nın gönderdiği resmi yazıda, “CAS'taki tedbir isteğinizden vazgeçin, sizi ön elemelere alalım. Daha sonra 21 ve 23 Ağustos'ta davalar görülsün. 28 Ağustos'ta hızlı yargılamayla karar açıklansın. Taraflar buradan çıkacak karara koşulsuz şartsız uysun. Eğer suçsuz olduğunuz kabul edilirse, elenmediyseniz Avrupa kupalarına bulunduğunuz konumdan devam edersiniz. CAS sizi haklı bulmazsa cezanız önümüzdeki yıldan başlar” ifadelerine yer verildi.

UEFA’nın bu teklifini kabul eden F.Bahçe yeniden Şampiyonlar Ligi’ne katılabilecek. Ancak CAS’tan olumsuz bir karar çıkması halinde F.Bahçe’nin cezası önümüzdeki sezon başlayacak.

Öte yandan CAS’tan yapılan açıklamada F.Bahçe ili ilgili kararın 28 Ağustos’ta açıklanacağı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:14:24,