SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eneramo’da son dakika

Yönetim kontrata, "Bir sağlık sorunu yaşanırsa sözleşme tek taraflı feshedilir" maddesi koymak istedi. Eneramo'nun menajeri ise bu talebe yanaşmıyor.

Güncellenme: 08:33, 18/07/2013
Eneramo’da son dakika

Beşiktaş’ta Michael Eneramo transferi yılan hikayesine döndü… Bonservisi elinde olan Nijeryalı futbolcu geçtiğimiz günlerde siyah-beyazlı kulüple masaya oturmuş ve el sıkışmıştı. Ancak golcü oyuncunun sağlık kontrollerinde, kalbinde ritim bozukluğu tespit edilmesi planları alt-üst etmişti. Biliç’in ısrarı üzerine siyah-beyazlılar transferde geri adım atmadı, ancak Eneramo’nun kontratına özel madde koymak için kolları sıvadı.

MENAJERİ ‘HAYIR’ DEDİ

Önerilen sözleşmeye göre Eneramo’nun herhangi bir sağlık sorunu ilerleyen dönemlerde ortaya çıkarsa siyah-beyazlılar sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkına sahip olacak. Ancak Eneramo’nun menajeri Ertan Göksu, bu duruma karşı çıkıyor. Göksu, “Raporları inceleyen heyet kararını verdikten sonra ‘problem yoktur’ kararını verirse bu maddeyi kabul etmemiz söz konusu olamaz” dedi. Yöneticiler ise rapor olumlu çıksa da maddeden vazgeçmiyor.