SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor, Hurşut Meriç için Gençler'in kapısını bir kez daha çaldı.

Ertuğrul Sağlam'ın Bursaspor Teknik Direktörü olduğu dönemlerde başlayan aşk yeniden alevlendi. 2012 yılı Aralık ayında Ertuğrul Sağlam, Gençlerbirliği'nin kanat oyuncusu Hurşut Meriç'i istemiş ancak başkent ekibinden onay çıkmamıştı. Haziran ayında futbolcunun menajeri Bursa'ya çağrılmış Gençlerbirliği cephesi, “Bırakmaya niyetimiz yok” diyerek teklifi geri çevirmişti. Hikmet Karaman'ın da ısrarla istediği oyuncu için yeni yönetim bir kez daha futbolcu için girişimlere başladı.

BONSERVİS SORUNU

1 Yıl daha Gençlerbirliği ile sözleşmesi bulunan Hurşut Meriç, yeşil-beyazlı formaya giymeye sıcak bakarken, Şampiyonlar Ligi'nde forma giyme ihtimali için de sabırsızlanıyor. Hurşut'un çevresine, “Bonservisim için alacaklarımdan ödün verebilirim” dediği de gelen haberler arasında.

EREN BEKLEMEDE

Yabancı oyuncu nedeniyle Hurşut Meriç'i kadroda görmek isteyen Hikmet Karaman'ın transferine olumsuz yaklaştığı Eren Derdiyok ile de görüşmeler sürüyor. Türk pasaportlu İsviçreli oyuncudan ‘evet' yanıtı alan Bursa Yönetimi, Hoffenheim'dan da bonservis konusunda olumlu yanıt bekliyor. Antalyaspor'un da gündeminde yer alan Fenerbahçeli Semih ile girişimler ise sürüyor.

Safa Can KONUKSEVER/AMK