SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş da Avrupa’da

Siyah-beyazlılar da Fenerbahçe gibi Avrupa Kupaları'na ön elemeden katılacak. Kara Kartal'ın kesin kaderi de CAS'ın Ağustos ayı sonundaki hızlı yargılaması sonucu belli olacak

Güncellenme: 18:18, 18/07/2013
Beşiktaş da Avrupa’da

UEFA Tahkim Kurulu’nun itirazını reddettiği ve 1 yıllık Avrupa Kupaları’na katılmama cezası onaylanan Beşiktaş’a da kapı açıldı.UEFA’dan resmi açıklamanın akşam saatleine kadar siyah-beyazlı kulübe gelmesi bekleniyor ve Kara Kartal da tıpkı Fenerbahçe gibi ön elemede mücadele edebilecek.

Avrupa Ligi’ne 4. ön eleme (Play-Off) turundan itibaren katılacak Beşiktaş’ın kura çekimi 9 Ağustos tarihinde Nyon’da gerçekleştirilecek. Siyah-beyazlılar bu kuraya seribaşı olarak katılacak ve turu geçmesi halinde Avrupa Ligi’nde gruplara katılma hakkını kazanacak. Ancak CAS’ta yapılacak hızlı yargılama sürecinde Beşiktaş’ın kaderi de Ağustos ayı sonundaki davada belli olacak. Eğer CAS’tan siyah-beyazlılar aleyhine bir karar çıkarsa Beşiktaş’ın elediği takım, Avrupa Ligi’nde gruplara katılacak ve Kara Kartal men edilecek. Ancak siyah-beyazlıların 1 yıllık cezası önümüzdeki sezona kalacak. 

Beşiktaş böylece 2014/2015 sezonunda Avrupa’da olamayacak. Ama CAS’tan Beşiktaş lehine bir karar çıkarsa Kara Kartal grup aşamasından yoluna devam edecek ve 1 yıllık men cezası da iptal olacak. CAS’tan yapılan açıklamada siyah-beyazlı kulüp ile ilgili nihai kararın 30 Ağustos’ta açıklanacağı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:15:23,