SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Tahkim Kurulu’nun F.Bahçe’nin 2+1 yıllık cezasını 2 yıl olarak kesinleştirmesinin ardından Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ipler tamamen koptu. Karşılıklı sert açıklamaların ardından Türk futbolunda ortam iyice gerildi.

F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada ezeli rakipleri G.Saray’a suçlamalarda bulundu. Her şeyin altından G.Saray’ın çıktığını söyleyen Aziz Yıldırım, “Her belgenin altında şu an G.Saray için çalışan profesyonellerin imzası var” ifadelerini kullandı.

G.SARAY cephesi Aziz Yıldırım’ın bu sözlerine sessiz kalmadı. Sarı-kırmızılı ekip, resmi internet sitesi üzerinden çok sert bir cevap yayınladı. G.Saray’ın açıklamasında, “Kendi kulübüne Türk futbol tarihinin en büyük utancını yaşatmış bir yönetimin tescil olmuş hataları sonrası derhal istifa etmeleri gerekmektedir. Gözdağı verilerek sindirilmeye çalışılan üyelerimizi asla yalnız bırakmayacağız” ifadelerine yer verildi.

Sarı-kırmızılı camiadan F.Bahçe’ye bir sert yanıt da Lutfi Arıboğan’dan geldi. Arıboğan’ın açıklamalarını izlemek için tıklayın.