SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda yarın İrlanda’nın Derry City takımını konuk edecek Trabzonspor’un teknik direktörü Mustafa Akçay, müsabakanın sonucunun camia için yeni bir heyecan ve yolculuğun başlangıcı olmasını umduğunu söyledi.

Akçay, futbolcular Adrian Mierzejewski ve Zeki Yavru ile Hüseyin Avni Aker Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor’un her zaman bu liglerin içerisinde yarışan bir takım olduğunu ifade ederek, “Her zaman hedefleri büyük olan bir camiayız. Yarın da böyle bir müsabaka oynayacağız. Bizim için çok önemli maç. Su üstünde yürümemiz gerekiyorsa da su üstünde yürüyecek ve bu müsabakayı kazanmamız için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Çok çalışıp takdiri de Allah’a bırakacaklarını belirten Akçay, “Umarım müsabakanın sonucu camia için yeni bir heyecan ve yolculuğun başlangıçı olur. Oyuncularımızla yaptığımız çalışmalar ve toplantılarda rakibimize çok saygıyla bakıyoruz. Çok saygı duyduğumuz genç, dinamik, koşan bir rakip. Rakibi iyi analiz ettiğimizi düşünüyoruz. Kendi olumlu taraflarımızı sahaya yansıtmak birinci hedefimiz olacak. Rakibi ilk dakikadan son dakikaya kadar gözleyeceğiz. Bu görevimiz olacak. Umarım bizler ve camia için önemli sonuçlar üretiriz” diye konuştu.

Derry City’in özellikla savunma zaafları olduğunu düşündüklerini anlatan Akçay, “Ancak Derry City takımını genel anlamda ele aldığımızda hızlı oynamanın bize avantaj getireceğini düşünüyoruz ve bu yönde çalışmalarımızı yapıyoruz, Umarım düşündüğümüz gibi gerçekleşir” ifadesini kullandı.

Akçay, kendisinin yarınki ilk 11’de 1-2 mevkide emin olmadığını, birbirine yakın oyunculardan hangisininTrabzonspor’un ihtiyacına veya galibiyetine yakın tavır içinde olacağını kıyaslamaya çalıştığını kaydetti.

“Çocuğum olmuş gibi değerli bir anı yaşıyorum”

Akçay, 20 yıl önce Trabzonspor altyapısında görev aldığını, bugün ise bordo mavili takım başında ilk karşılaşmasına çıkacak olmasına ilişkin bir soru üzerine şunları söyledi:

“İnsan hayatında doğumlar oluyor, evleniyorsunuz. Çocuklarınız oluyor. Şu anda çocuğum olmuş gibi çok değerli bir an yaşıyorum. Hayallerimden biriydi. Bir diğeri de Barcelona ile Real Madrid ile final oynamak ama bu da çok güzel bir duygu. Siz soruyu sorunca vücudumda bazı değişikler oldu ama hoş bir durumla karşı karşıyayım. Çok mutluyum.”

Polonyalı oyuncu Adrian ise bu sezon ilk resmi maçlarını oynayacaklarını belirterek, “O yüzden bizim açımızdan çok önemli bir maç. Ben bu maçı galibiyetle sonuçlandıracağımızı ve avantajlı skorla ikinci maça gideceğimizi düşünüyorum” dedi.

Zeki Yavru ise takım olarak her şeyin bilincinde olduklarını kaydederek, “Nasıl başlarsak öyle gider. Yarınki maçtan avantajlı skorla ayrılıp bu turu geçeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu

Zeki, geçen sezon sahayı zaman zaman gözyaşlarıyla terk ettiği yönündeki bir soru üzerine ise “Trabzonspor, benim için onurlu bir kavga demektir. Gerekirse Trabzonspor için gözyaşı, sahada kan, hepsini vermek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bu sezon benim için önemli sezon. En iyi şekilde Trabzonspor formasını terletip kendi adıma yukarılara doğru zorlama sezonu olarak bu sezonu görüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Yayınlanma Tarihi:21:59,