SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya La Liga takımlarından Barcelona’nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, vergi kaçırdığı iddialarına ilişkin, “Bu işlerden anlaman, o yüzden danışmanlarım var. Bu işleri onlar idare ediyorlar ve kendilerine güveniyorum” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarına hafta başında başlayan Katalan ekibi, sabah gerçekletirdiği antrenmanla çalışmalarını sürdürdü.

Antrenmanın ardından basın toplantısı düzenleyen Messi, takıma yeni katılan Brezilyalı Neymar için “Profesyonellerle dolu bir takıma geldi. Uyum sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Üstelik saha içinde de anlaşmazlık olacağını düşünmüyom. Kendisi çok büyük bir futbolcu, özellikle bire birde dengeyi bozan bir oyuncu ve bu özelliği fark yaratacak” değerlendirmesinde bulundu.

Messi, vergi kaçırdığı iddiasıyla maliye ile arasında yaşanan sorunla ilgili yöneltilen sorular üzerine ise “Ben futbol konuşmak istiyorum. Bu işlerden anlaman, o yüzden danışmanlarım var. Bu işleri onlar idare ediyorlar ve kendilerine güveniyorum” diye konuştu.

Thiago Alcantara’nın daha fazla oynamak için Barcelona’dan ayrılarak Bayern Münih’e gittiğini belirten Arjantinli futbolcu, David Villa’nın da gollerine Atletico Madrid’de devam edeceğine inandığını söyledi.

BAYERN MUNIH’E FARKLI YENİLGİ YARALADI

Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon Barcelona’nın en büyük rakiplerini Bayern Münih ile Real Madrid’in oluşturacağını vurgulayan Messi, şöyle devam etti:

“Bayern Münih, büyük bir takım. Geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Bayern’in bizi o şekilde elemesi hepimizi yaraladı. Gol farkı çok fazlaydı ve bu durum yeni sezon için bizi motive eden bir unsur oldu. Bayern Münih, çok büyük farkla Şampiyonlar Ligi’ni kazandı ve Guardiola’nın gelişiyle daha da güçlü olacak. Real Madrid gerek adı gerekse sahip olduğu futbolcularıyla çok güçlü bir takım. Çok zor bir sezon olacak.”

Messi, son günlerde Barcelona Teknik Direktörü Tito Vilanova ve Bayern Münih Teknik Direktörü Pep Guardiola arasında yaşananların sadece bu ikiliyi ilgilendirdiğini, konuyla ilgili yorum yapmak istemediğini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:15:31,