SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın yol haritası

Avrupa’dan men cezasının onaması Beşiktaş’ı şok etti. Cezanın ertelenmesini bekleyen siyah-beyazlı yönetim kaostan bir an önce çıkmak amacıyla dün toplandı.

Güncellenme: 08:34, 17/07/2013
Kartal’ın yol haritası

UEFA Tahkim Kurulu'nun 1 yıl Avrupa'dan men cezasını onaması Beşiktaş'ı şok etti. Cezanın ertelenmesini bekleyen siyah-beyazlı yönetim kaostan bir an önce çıkmak amacıyla dün toplandı. Görev dağılımı yapılması gündemi ile toplanan siyah-beyazlı yönetim, UEFA Tahkim Kurulu kararı çerçevesinde üç önemli karar aldı. 3 başlık altında toplanan kararların ilki UEFA Avrupa Ligi'ne gidilememesi halinde oluşacak mali kaybın giderilmesi.

Yöneticiler, yeni sponsorluklar için görüşmelere başlama ile hazırlık maçları ve benzer organizasyonlarla gelir yaratma fikrini benimsendiler.

İkinci madde olarak CAS davasında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ele alındı ve toplantıdan yeni bir taktik belirlenmesi kararı çıktı. UEFA'daki her iki duruşmada da farklı yollar izleyen siyah-beyazlı yöneticiler CAS itirazı için yeniden toplanacaklar.

İLK 3’TE OLMAK ÖNEMLİ!

Yönetim son olarak futbol takımının hedeflerini gündemine aldı. Şampiyonluğu ana hedef olarak koyan siyah-beyazlı yönetim Şampiyonlar Ligi'ni de ‘başarı' olarak değerlendirme kararı aldı. F.Bahçe'nin iki yıllık cezası nedeniyle ligin 2012-13 sezonundaki gibi bitirilmesi, Kara Kartal'ı Devler Ligi'na taşıyacak.