SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, geçen sezon Fenerbahçe’de forma giyen Esra Şencebe ve ABD’li oyuncu Kelsey Bone’u kadrosuna katarken, Yasemen Saylar’ın sözleşmesini de uzattı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Kelsey Bone ve Esra Şencebe ile birer yıllık anlaşmaya varıldığı, Yasemen Saylar’ın sözleşmesinin de bir yıllığına uzatıldığı bildirildi.

WNBA takımlarından New York Liberty forması giyen Bone, 22 yaşında ve 1,93 metre boyunda. Geçen sezon 9 maçta forma giyen ABD’li oyuncu, 21 dakika süre aldı, 5,4 sayı ve 5,8 ribaunt üretti.

ŞENCEBE: “G.SARAY ÇOK AŞİNA OLDUĞUM BİR TAKIM”

Sarı-kırmızılıların yeni transferi Esra Şencebe, Galatasaray’a yeniden döndüğü için mutlu olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe’den transfer edilen Esra Şencebe, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, “Galatasaray, çok aşina olduğum, altyapısında yetiştiğim ve senelerce oynadığım, bildiğim bir takım. Bu sezon tekrar yollarımız kesişti. Galatasaray’ın her zaman hedefleri büyük olmuştur. Bunun bilinciyle tekrar buradayım. Umarım takıma faydalı olur ve bireysel olarak güzel bir sezon geçiririm. Şimdiden bana destek olan ve sezon boyunca destek verecek herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kariyerinin en güzel günlerini sarı-kırmızılı formayla geçirdiğini belirten Şencebe “En iyi sezonumu 2007-2008’de Galatasaray’da yaşadım. O dönemki başarılı performansımı tekrarlamak istiyorum. Tanıdığım bir camiada bunu gerçekleştirmek kolay olacaktır diye düşünüyorum. Artık tecrübeli oyuncu konumundayım, bunu sonuna kadar sahaya yansıtıp takım için yararlı olmak istiyorum” diye görüş belirtti.

Yayınlanma Tarihi:10:20,