SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantepspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Cenk Tosun’un sözleşmesinin 3 yıl uzatıldığını söyledi.

Kırmızı-siyahlılar, yeni sezon hazırlıklarını teknik direktör Uygun nezaretinde sürdürdü. Egzersizle başlayan antrenmanda futbolcular çift kale maç yaptı.

İdmanın ardından basın toplantısı düzenleyen Uygun, Serdar Kurtuluş’u Beşiktaş’a verdiklerini, bu transferin karşılığında ise 1,5 milyon avro ve Hasan Türk’ü aldıklarını belirtti.

Kurtuluş’un Türkiye’nin en iyi sağ beklerinden biri olduğunu savunan Uygun, “Karakteri, kişiliği, futbolculuğu ve kaptanlığıyla tanıdığım en iyi insanlardan biridir. Transferin Beşiktaş’a hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca takımla bir yıl mukavelesi bulunan Cenk Tosun’un sözleşmesi 3 yıl uzatıldı ancak bu futbolcu kulübün menfaatleri doğrultusunda başka bir takıma transfer olabilir” diye konuştu.

YURT DIŞI KAMPI

Yeni sezon hazırlıklarına 2 Temmuz’da başladıklarını ve çalışmaların verimli geçtiğini vurgulayan Uygun, bu akşam yapacakları antrenmanın ardından yurt dışı kamp çalışmaları için 21 Temmuz’da İtalya’ya gideceklerini dile getirdi. İtalya’da 5 hazırlık maçı yapacaklarını hatırlatan Uygun, “Bu maçlardan 3’ü kesinleşti. İkinci etapta eksikliklerimizi göreceğiz. Takımda olması gerekenleri belirleyip ona göre transfer yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Uygun, geçen sezon sakatlanan ve verim alınamayan futbolcuların yeni sezona iyi hazırlandığına dikkati çekti. Bu futbolcuların takıma önemli katkı sağlayacağına inandığını anlatan Uygun, “Hepside birbirinden yetenekli futbolcular. Ayrıca kiralık gönderdiğimiz futbolcuları deneme fırsatı bulduk. Onların da son durumunu takip ederek Gaziantepspor için yararlı olup olmayacaklarına bakacağız, gerekirse kiralık göndereceğiz” şeklinde konuştu.