SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Paşa’ya 3 milyon TL

Siyah-beyazlı takım bu sezon Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nı kullanacak. Yapılan protokol gereği 14 bin kişilik stattaki 14 maçın her biri için 225 bin TL ödenecek.

Güncellenme: 08:27, 17/07/2013
Beşiktaş’tan Paşa’ya 3 milyon TL

İnönü Stadı'nın yıkılması ile bir sezonluk yeni bir yuva arayan Beşiktaş sonunda kararını verdi. Olimpiyat Stadı'nı, hem taraftarı hem de futbolcuları olumsuz etkileyen ambiyansı ve ulaşım zorlukları nedeniyle geri plana iten siyah-beyazlı yönetim, Kasımpaşa Kulübü ile Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nın 1 sezon kullanmı konusunda anlaştı. Bu formüle her iki kulüp taraftarı da olumlu bakmıyordu. Ancak özellikle Kasımpaşa Yönetimi'ndeki Beşiktaş kökenli yöneticilerin sıcak yaklaşımı sonrası anlaşma sağlandı. Beşiktaş kullanım anlaşmasını da yasal zemine taşıdı. Siyah-beyazlı kulübün hazırladığı protokolde Beşiktaş'ın Kasımpaşa'da 14 maç oynayacağı belirtiliyor.

PAŞA’YA 3 MİLYON TL

Kara Kartal, üç ezeli rakibi ile yapacağı iç saha maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Yine protokole göre Beşiktaş Kulübü, 14 maçın her biri için Kasımpaşa'ya 225 bin TL ücret ödeyecek. Yani toplamda Kasımpaşa'nın kasasına 3 milyon 150 bin TL girecek. Beşiktaş her maç sonrası stat çimlerinin yenilenmesini de üstlenecek. Taraftarın stada zarar vermesi halinde bunu da Beşiktaş Yönetimi karşılayacak. Bu karar sonrası kulübün önümüzdeki hafta içinde 14 bin kişilik stat için kombine bilet satışına başlaması bekleniyor.

Ersoy ÖZDEM / AMK