SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

GÜNLERDİR Cenk Akyol ile yatıp kalkıyoruz. Genç oyuncu Gezi Parkı Eylemleri sırasında demokratik hakkını kullandı ve NTV'ye konuşmayarak eyleme destek verdi. Mikrofonu yere attı diye alkışlayan da oldu yerden yere vuran da. Genç oyuncu ‘Mikrofonu yere atmadım sadece konuşmak istemediğimi söyledim ve muhabire uzattım' diyor. Cenk Akyol'un mikrofonla başlayan ‘Gezi desteği' milli takım kadrosuna alınmamasına kadar uzandı. Cenk için NTV mikrofonu bir araçtı! Genç yıldız meseleyi banttan gördü ve Gezi Parkı Eylemleri'ne destek verdi.

Neredeyse spor kamuoyunun tamamı Cenk'in milli takıma alınmamasına neden olarak “NTV” tepkisini gösterdi. Hatta NTV'nin Cenk'i kadroya aldırmadığını söyleyenler bile oldu. Biliyorum ki böyle bir şey yok. O insanlarla 11 yıl çalıştım. Beni kimse ‘Cenk'i milli takıma NTV aldırmadı' saçmalığına inandıramaz, inanmam…

‘Kraldan çok kralcılık'

BENCE Cenk, milli takıma ‘Kraldan çok Kralcı' Federasyon Başkanı nedeniyle alınmadı. Nihat İziç'in genç yıldıza gerekçe olarak ‘Devlet'i göstermesi de bunun en somut örneği. Oysa ‘Devletin' haberi yoktu ve bunu da Bakan Suat Kılıç açıkladı… Şu sözlerle: “Eğer Nihat İziç, Cenk'e Devlet dediyse, açıklasın. Kim o Devlet? Sayın Başbakan değil. Ben de değilim. Kim?”

KİMSEYİ kandırmayın; 19 yaşından beri o formayı terleten ve belki de en çok hakettiği turnuvada yer alamayacak. Cenk'i 20 kişilik kadroya neden almadığınızı doğru dürüst açıklayın. Fotoğraf çok net; eğer Cenk Akyol Gezi Parkı Eylemleri'ne destek olmasaydı şu anda milli takım kadrosundaydı. Hükümetin Cenk'e kızmış olacağını düşünen Turgay Demirel genç yıldızın biletini kesti. Yok efendim Cenk ile Tanjeviç'in arası kötüymüş, yok Cenk Tanjeviç'in üstüne yürürmüş, Cenk Akyol'un milli takım performansı ve bugüne kadar ne verdiği ortada'ymış… Genç bir oyuncuyu itibarsızlaştırmayın Sayın Turgay Demirel! Hem yakışmıyor hem de kimse inanmıyor…

BİR parantez de Tanjevic'e açmak lazım elbette… Karadağlı hocanın kariyerini, basketbol bilgisini kimse tartışamaz. Ancak Türkiye'ye geldiğinden bu yana Turgay Demirel'in dediklerinin bir adım bile dışına çıkamadı. Tamam, Tanjevic seçilmiş bir memurdur, ancak böylesine kariyere sahip biri, federasyonun her politikasını hayata geçirmemeli. Tanjevic geçmişine bakmalı, ‘Ben ne yapıyorum' demeli ve parkeye alın teri dökenlere sporcu ahlakıyla yaklaşmalı.

Yayınlanma Tarihi:08:37,