SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kritik gün cuma

Ersun Yanal, idmanlarda detaylı incelemeler yaptığı futbolcularını Bolu önünde son kez izleyip, 31 kişilik kadronun 24’e düşmesi için yönetime rapor verecek.

Güncellenme: 09:15, 16/07/2013
Kritik gün cuma

F.Bahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, takımdan gönderilecek isimlerle ilgili raporunu cuma günü yönetime sunacak. İki haftalık antrenman verileri üzerinde çalışan deneyimli teknik adam, Boluspor ile oynanacak hazırlık maçında futbolcuların durumunu son kez görecek ve raporunu da buna göre hazırlayacak.

Yanal’ın, cuma günü bitecek kamp sonrası da yönetime takımdan ayrılacak yerli ve yabancı futbolcuların listesini sunacağı öğrenildi. Ersun Yanal'ın 31 kişilik kamp kadrosunu 24 kişiye indireceği biliniyor. Bazı isimler kiralık olarak gönderilecek.

ÖRNEK SPORCU KUYT

Geçtiğimiz yıl gösterdiği performans ile Fenerbahçeli taraftarların gönlünde taht kuran Dirk Kuyt ilerlemiş yaşına rağmen test sonuçları ile gençleri geride bıraktı. Hollandalı futbolcunun test değerleri üst düzeyde çıkarken, teknik direktör Ersun Yanal Kuyt'a övgülerde bulunarak, “Bu kesinlikle Allah vergisi bir durum” ifadelerini kullandı. Yanal, Kuyt'ın profesyonelliğinin takım içinde örnek teşkil ettiğini ve gençleri de motive ettiğinin altını çizdi.

YANAL’IN JOKERİ KADLEC

Sezon hazırlıklarının ikinci haftasını tamamlayan Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Michal Kadlec, teknik direktör Ersun Yanal'ın önümüzdeki sezondaki jokeri olacak. Teknik direktör Ersun Yanal, Bayer Leverkusen'de sol bek, Çek Milli Takımı'nda stoper oynayan futbolcunun çok yönlüolması nedeniyle mutlu. Kadlec ile sık sık konuşan Yanal, çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sen benim jokerimsin” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:47,