SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fırtına Cenk’i bitirdi!

Futbol genel direktörü Ünal Karaman’ın G.Antep yöneticisi Mehmet Kızıl’la günlerdir yaptığı pazarlık nihayet sonuç verdi. Trabzonspor’un Cenk için kırmızı- siyahlılara 2.5 milyon euro ödeyeceği öğrenildi.

Güncellenme: 08:32, 16/07/2013
Fırtına Cenk’i bitirdi!

Isparta kampında oynanan hazırlık maçları, Trabzonspor'un golcü ihtiyacını tekrar gözler önüne sermişti. Yabancı kontenjanındaki doluluk nedeniyle yerli isimlere yönelen bordo-mavililer, Gaziantepspor'un yıldızı Cenk Tosun'u bir kez daha listenin ilk sırasına almıştı. ‘Bir kez daha' diyoruz çünkü Karadeniz ekibi Cenk'i geçen sezon da çok istemişti. Hatta Mustafa Reşit Akçay'dan önceki teknik direktör Tolunay Kafkas, Antep'teyken beraber çalıştığı Cenk'i sık sık gündeme getirmişti. Geçen sezon gerçekleşmeyen transfer artık bitti. Trabzonspor, tüm imkanlarını seferber etti ve güney temsilcisiyle oturduğu masadan anlaşarak kalktı.

En azından bedava gitmesin

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun talimatlarıyla hareket eden futbol genel direktörü Ünal Karaman, Gaziantepspor yöneticisi Mehmet Kızıl'la günlerdir pazarlık yapıyordu. Kırmızı-siyahlılarla 1 yıllık kontratı kalan Cenk'in gelecek yaz bedava gitme ihtimalini düşünen Mehmet Kızıl, Trabzon'un ısrarı karşısında nihayet ikna oldu. 22 yaşındaki yıldızın, 2.5 milyon euro karşılığında bordo-mavililere verileceği öğrenildi. Cenk ile de 5 yıllık sözleşme yapılacağı ifade edildi. Trabzonspor'un bugün ya da yarın Cenk transferini KAP'a bildirmesi bekleniyor.