SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ile lacivert-beyazlı kulüp arasındaki önprotokol bugün imzalanacak… Ancak taraftarlar Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynamaya sıcak bakmıyor.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın localarını kullandırmaması nedeniyle rota değiştiren siyah-beyazlı kulüp son çare olarak gördüğü Olimpiyat Stadı'nın da üzerini çizerek Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda karar kıldı. Geçtiğimiz gün başkanlar düzeyinde gerçekleşen görüşme sonrası önprotokolün bugün imzalanacağı öğrenildi.

Ancak Beşiktaş taraftarı, Kasımpaşa'da oynamaya hiç de sıcak bakmıyor. Çarşı'nın internet sitesi forzabesiktas.com ile siyah-beyazlı taraftarların sanal alemdeki diğer buluşma noktalarında Recep Tayyip Erdoğan Stadı veto edildi.

SANAL ALEMDE TEPKİ

Kasımpaşa Stadı'nın küçük olması yanı sıra Gezi Parkı direnişine destek veren Çarşı grubuna karşı AKP kulislerinden yükselen negatif sesler, bu görüşlere gerekçe olarak gösterildi. #cArsıUyumaRTEStadınaHayır ve #KasimpasaStadinaRED başlıkları twitter'da binlerce mesaj aldı. Aynı zamanda Beşiktaşlı Karagümrük grubunun Kasımpaşalı taraftar gruplarıyla süregelen husumetin de iki taraf için de olumsuz sonuçlar doğrulabileceği belirtiliyor.

PAŞA DA İSTEMİYOR

Kasımpaşa taraftarı da Beşiktaş'ı statlarında istemiyor. Lacivert-beyazlı futbolseverler, Kasımpaşa Yönetimi'nin kendilerinin görüşlerini dikkate almadığını belirten şu açıklamayı yayınladılar: “Yönetim skandal bir karara daha imza atmıştır. Kasımpaşa ve Karagümrük taraftarları arasında var olan tarihi husumet gözardı edilmiştir. Bu kararı anlamamız ve kabul etmemiz söz konusu değildir. Bu kararın tekrar düşünülmesi gerektiğini, güvenlik acısından tehlike arz ettiğini ve tarafımızdan şiddetle kınandığını kamuoyuna duyururuz.”