SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adana Demirspor transfere doymuyor… Önemli isimleri kadroda tutan güney ekibi Orkun Usak, Efe İnanç ve Mehmet Eren Boyraz'dan sonra İstanbul BB ve Konya'nın eski oyuncusu Kamil Zayette'i kadroya katmak üzere.

Süper Lig'e duyduğu 18 yıllık özlemi bu sezon sonlandırmak isteyen Adana Demirspor, transferde hız kesmiyor. Önce teknik direktörlüğe Adanalı Yücel İldiz'i getiren Demirspor; iç transferde taraftarların çok sevdiği Şener, Erçağ, Özgür ve Juninho'ya imza attırdı. Mavi-lacivertli yönetimi dış transferde bombaları birer birer patlatıyor. Orkun Usak, Gökay İravul, Efe İnanç, Mesut Saray, Okan Köse, Raşit Sevindir, Nurettin Kayaoğlu, Kamil Ahmet Çörekçi, Özgür Çelik, Yusuf Akyel, Erdi Öner'i kadrosuna katan Demirspor dün Mehmet Eren Boyraz'a da imza attırdıktan sonra rotayı Gineli oyuncu Kamil Zayette'e çevirdi.

İLDİZ İSTEDİ, OLDU

Yeni teknik direktör Yücel İldiz'in isteği doğruldusunda takıma bir stoper, bir ön libero ve bir santrafor katmak isteyen Adana Demirspor, stoperi İstanbul'da buldu. İBB'nin Gineli oyuncusu Kamil Zayette ile her konuda anlaşma sağlayan Adana Demirspor, futbolcuya bir an evvel imza attırıp kampa yetiştirmek istiyor.

Süper Lig'in sert ve sağlam stoperlerinden biri olarak göze çarpan Kamil Zayatte 28 yaşında. 20111'de Hull City'den Konyaspor'a transfer olan futbolcu, geçtiğimiz sezon İstanbul Büyükşehir Belediyespor formasıyla ligde 25 maça çıkmıştı.