SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay yönetimindeki antrenmana, Janko’nun haricinde tüm futbolcular katıldı. Geçen sezonun ardından henüz takıma katılmayan futbolcunun hafta içerisinde Trabzon’a geleceği öğrenildi.

Teknik direktör Mustafa Akçay, antrenman öncesi futbolculara saha ortasında konuşma yaptı. Akçay, bu akşam rakipleri Dery City’in maçlarını kasetten izleyip toplantı yapacaklarını belirterek, “Ancak şimdiden şunu söyleyebilirim çok zor bir maç olacak” dedi.

Karşılaşmada futbolcularına nasıl bir kadroyla çıkacağına ilişkin bilgiler veren Akçay, “İnşallah bir problem yaşamadan formayı adaletli bir kalemle dağıtacağım. Bu konuda Allah’a dua ediyorum. İnşallah Allah’ın yardımıyla bu konuda bir sorun yaşamayacağız. Derry City ile zorluk derecesi yüksek bir maç oynayacağız ama ben size inanıyorum. Sizin için buradayım. Az zamanda büyük ve önemli işler başardık” diye konuştu.

Transferde bazı isimlerin basında yer aldığını dile getiren Akçay, “Önümüze transferde bazı isimler geliyor. Araştırıyorum hemen, maçlarını izliyorum, inanın beğenmiyorum. Hiç biri sizden iyi değil. Belki Henrique ve Batuhan’a alternatif olması için bir forvet oyuncusu isteriz ama herkes iyi olduktan sonra içimizden de bazı şeyleri tamamlarız. Bunları içimden gelerek söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Bordo-mavililer, toplantının ardından önce kondisyona yönelik antrenman gerçekleştirdi, daha sonra yan sahaya geçerek, kanat organizasyonları ile antrenmanı tamamladı.

Hami, Batuhan ile görüştü

Bordo-mavili takımın Avrupa’da ve ligde en çok gol atan oyuncusu unvanını elinde bulunduran yardımcı antrenör Hami Mandıralı, antrenmanın ikinci bölümünde golcü oyuncu Batuhan Karadeniz ile saha ortasında kısa süre görüştü.

Trabzonspor, yarın basına gerçekleştireceği antrenmanla Derry City maçının hazırlıklarını sürdürecek.

Formalar tanıtılıyor

Trabzonspor’un Nike firması tarafından tasarlanan 2013-2014 sezonu formaları yarın Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenecek toplantıyla tanıtılacak. 11.30’da başlayacak toplantıya, yöneticiler, teknik heyet, oyuncular ve Nike yetkilileri katılacak.