SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo artık Aslan

3 yıllığına 3 milyon 500 bin euroya kiralanan sambacının satın alma opsiyonu ise 250 bin euro. 2 gün içinde İstanbul’a gelecek olan Melo, resmi imzayı atıp takıma katılacak.

Güncellenme: 09:21, 16/07/2013
Melo artık Aslan

Taraftar istedi, Melo G.Saray'da kaldı… Sarı-kırmızılılar ön liberoda yaşanan belirsizliğe son noktayı koydu ve taraftarın sevgilisi Pitbull ile 3 yıl daha devam kararı aldı. Brezilyalı yıldızla anlaştıktan sonra kulübü Juventus ile bonservis pazarlığına girişen G.Saray Yönetimi, İtalyan ekibini ikna etmeyi başardı. G.Saray'da 2 sezondur kiralık olarak forma giyen Melo'yu 3 yıl daha satın alma opsiyonu ile kiralayan sarı-kırmızılılar, 3 yıllık kiralama bedeli olarak Juventus'a 3 milyon 500 bin euro ödeyecek. Son sene satın alma opsiyonu da kullanılacak ve 250 bin euro daha verilip Melo'nun bonservisi alınacak.

Sambacı şu an için bonservisinin alınamamasının nedeniyse Juventus'tan kaynaklanıyor. Zira Melo'yu 25 milyon euro karşılığında kadrosuna katan İtalyanlar, 3.5 milyon euro karşılığında G.Saray'a satarsa bu transfer kulübün bilançosuna zarar olarak yansıyacak. Bunu önlemek için formül üreten Juventus Yönetimi, Melo'yu 3.5 milyon euroya 3 yıllığına G.Saray'a kiraladı ve 250 bin euro da satın alma opsiyonu belirledi.

YILLIK 2.5 MİLYON

Sözün kısası, Melo 3 yıllığına kiralanmış gibi gözükse de resmen G.Saray'ın oyuncusu demek yanlış olmaz. Pitbull'un sarı-kırmızılılardan alacağı rakam ise şu şekilde belirlendi: Sambacıya yıllık garanti ücret olarak 2.5 milyon euro ödenecek. Melo ayrıca maç başı da 20 bin euro alacak. 2 gün içinde İstanbul'a gelecek olan Brezilyalı yıldız, resmi imzayı atacak ve takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

KAP’A BİLDİRİLDİ

Galatasaray Kulübü, borsaya yaptığı açıklamada Felipe Melo’nun geçici transferi için kulübü Juventus ile görüşmelerin başladığını duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulübün KAP’a yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Profesyonel futbolcu Felipe Melo de Carvalho’nun geçici transferi için kulübü Juventus FC için görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

 

Yayınlanma Tarihi:20:58,