SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Felipe Melo için yapılan pazarlıklar sona erdi. ‘Pitbull' 2+1 yıllık kontrata ‘Evet' dedi. İtalyan devine 3.5 milyon euro bonservisin yanı sıra 500 bin euro bonus önerildi, beklemeye geçildi.

Başkan Ünal Aysal geçen hafta “Hem Wellington hem Melo ile anlaştık. Top hocamızda. Ön libero transferinde kararını hafta sonuna kadar verecek” demişti. Aysal'ın Fatih Terim'e tanıdığı süre doldu ve İmparator'un son sözü ‘Melo' oldu!

KIRAN KIRANA PAZARLIK!

Geçen hafta İtalya'ya giden Galatasaray İdari Koordinatörü Şükrü Hanedar, Juventus ile sıkı bir pazarlığa oturdu. Melo'nun kiralık sözleşmesinde yazan “6.5 milyon euro” opsiyonu isteyen Torino ekibi, 5.2 milyon euroya kadar indi. ‘Pitbull' lakaplı yıldıza başka talibin olmamasını fırsat bilen sarı-kırmızılılar, direndikçe direndi. Juventus'a 3.5 milyon euro bonservis ve Devler Ligi'ndeki başarılara bağlı 500 bin euro bonus önerildi. Cevap için bu akşama kadar süre verildi.

BUGÜN YANIT VERECEKLER

Juve’den olumlu yanıt bekleyen Galatasaray, Melo ile geçen hafta her konuda anlaşmaya varmıştı. 4 yıllık sözleşme ile masaya oturan 1983'lü Brezilyalı ön libero, ücretinde indirime gidilmediği için 2+1 senelik kontratı kabul etmişti.

Bugün Juventus Cimbom'a “Evet” derse, Melo sezon başına 2.9 milyon euro garanti para ve maç başına 25 bin euro karşılığında 2016'ya kadar parçalı formayı giymeye devam edecek.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:08:37,