SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CAS’a gidiyorlar!

UEFA Tahkim Kurulu'nun F.Bahçe'ye verilen 2+1 yıllık cezayı 2 yıl süre ile Avrupa Kupaları'ndan men şeklinde onaylaması ve Beşiktaş'ın 1 yıllık cezasını onamasının ardından kulüplerimiz CAS'a gideceğini açıkladı.

Güncellenme: 22:01, 15/07/2013
CAS’a gidiyorlar!

UEFA Tahkim Kurulu’nun F.Bahçe’nin cezasını açıklamasının ardından F.Bahçe ve Beşiktaş bir üst mahkeme olan CAS’a gideceğini açıkladı.

Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Melih Sami Esen, CAS’a UEFA Avrupa Ligi kura çekiminden önce başvuracaklarını açıkladı.

Esen, yaptığı açıklamada, “Bu karar çok ağır bir karardı. Beşiktaş’ın menfaatlerini elimizden geldiği kadar savunmaya devam edeceğiz. Alınan kararın hukuki bir dayanağı olabilir ama ‘her hukuki karar adildir’ demek zor” ifadelerini kullandı.

Öte yandan F.Bahçe de yazılı bir açıklama yayımlayarak davayı CAS’a taşıyacağını duyururken; kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

UEFA Tahkim Kurulu, 10 Temmuz 2013 Çarşamba günü yapılan duruşmaya dair kararını bugün (15 Temmuz 2013) açıklamıştır.

Açıklamada;

Kulübümüze, 1 yılı ertelemeli 3 yıl (2+1) süreyle UEFA müsabakalarına katılamama yönündeki karar, “2 yıl men” olarak değiştirilmiş, CAS yolunun açık olduğu ifade edilmiştir.

Kulübümüzün CAS dilekçesinin hazır olduğunu ve yarın itibariyle gerekli başvuruların zaman kaybetmeksizin yapılacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Yayınlanma Tarihi:19:55,