SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım Paraguaylı yıldız golcü için Benfica’ya yaptığı toplam 10 milyon euroluk teklifi revize ederek 11 milyon euroya çıkardı.

Yıldırım, Benfica’ya yaptığı 8 milyon euro bonservis ve 2 milyon euro bonus teklifini 1 milyon euro artırdı. Önceki gün taraftarlara ‘ Transferde sizin istediğiniz olacak’ diye Yıldırım İdari menajer Hasan Çetinkaya’ya ‘Transferi bu hafta bitir’ dedi.

Fenerbahçe’de gözler Tahkim Kurulu’ndan çıkacak karara çevrilirken, transfer çalışmaları da tam gaz devam ediyor. Başkan Aziz Yıldırım’ın önceki gün idmanı izleyen taraftarlara ‘Transferde sizin istedikleriniz olacak’ demesinin ardından taraftarların dile getirdiği Cardozo ismi üzerine yoğunlaşan sarı-lacivertliler, Benica’ya daha önce yaptığı teklifi revize etti.

Portekiz ekibine yapılan 8 milyon euro bonservis artı 2 milyon euro bonusluk teklife 1 milyon euro zam yapan başkan Aziz Yıldırım, bonservis bedelini 9 milyon euroya çıkardı.

CARDOZO DA BOŞ DURMUYOR

Yıldırım ayrıca transferi bitirmesi için idari menajer  Hasan Çetinkaya’ya ‘Transferi bu hafta bitir’ talimatı veren Yıldırım, Cardozo transferini birkaç gün içinde bitirmeye kararlı. Bu arada Fenerbahçe girişimlerini sürdürürken Cardozo da boş durmuyor. Benfica Başkanı Viera ile önceki gün bir araya gelen 31 yaşındaki golcü oyuncu takımdan ayrılmak istediğini bir kez daha yineledi. Cardozo’nun bu isteği Fenerbahçe’nin elini de güçlendirirken, transferin bu hafta bitmesine kesin gözüyle bakılıyor.