SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin başarılı orta saha oyuncusu Mehmet Topal, Topuk Yaylası’ndaki kampta gazetecilerin karşısına çıktı. UEFA Disiplin Kurulu’nun vereceği kararı futbolcuların da beklediğini söyleyen Mehmet Topal, ceza almamayı umduklarını söyledi.

Mehmet Topal’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– UEFA’dan çıkacak kararı herkesten çok futbolcular bekliyor. Futbolcular için UEFA'da oynamak artı bir motivasyondur. Yöneticilerimiz gerekli savunmaları yaptılar. Ceza almamayı umuyoruz. Geçen sezonun yarı finalisti bir takım yargılanıyor. Sakatlıklar ve cezalılar olmasaydı geçen sezon şampiyonluğa ulaşabilirdik burası ayrı bir konu ama, büyük takımların kupalara gitmesi ülke puanını da artırıyor. Kötü bir sonuçla karşılaşmayacağımıza inanıyoruz.

– Aykut hocayla futbolcular olarak iyi ilişkilerimiz vardı. Çok zor zamanlarda üst düzey görevler aldı ve bunları yerine getirdi. Ayrılmak istediğinde başarı söz vermiştik, kaldı, biz de bu sözümüzü tuttuğumuza inanıyoruz. Ersun Yanal'la da iyi ilişkiler içerisindeyiz. Herkesle eşit mesafede, kimsenin formasının garanti olmadığını gösteriyor. Ersun Yanal'la başarılar yakalayacağımıza inanıyoruz.

– Yabancı sınırlamasına olumlu bakıyorum. Yıllar öncesi yapılmalıydı. Yurtdışında oynamış biri olarak Türkiye'de yetenekli oyuncuların olduğunu görüyordum. Şans mı yoksa sakatlık mı bilmiyorum; ama yetenekler kayboluyordu. Başarılar yakalayacaksak kendi futbolcularımızla yakalayalım. Geç kalınmış bir karar. Bu Türk futbolcular için de olumlu bir şey. Umut ediyorum ki genç arkadaşlarımız bu statünün ardından daha iyi bir yerlere gelecektir.

– İspanya'da çok güzel anılarım oldu ve güzel izler bıraktım. Futbol kişiliğime güzel şeyler kattım. Bütün Türk oyucnuların o ortamı yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Futbolda her şek çok çabuk değişebiliyor. Benim sözleşmem devam ediyor. Kulübün başarısı için çalışıyorum. Şartlar ne olur bilmiyorum ama sözleşmemin sonuna kadar ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.

– Bu sene şampiyonluğu kazanmak zorundayız. Lig çok güzel olacak. Takımlar çok iyi oyuncular transfer ettiler. Hatayı az yapan, takım oyununu sahaya yansıtan şampiyon olacaktır. Biz de şampiyonluğu yaşamak istiyoruz.

– İnsanlara yardım etmeyi seviyoruz. Yardım ettikçe de mutlu oluyoruz. Ne zaman ne olacağı belli değil. Onların yerinde biz de olabiliriz. Yaptığımız şeylere karşın kendimizi de onların yerine koyuyoruz. Eşim bu konularda daha hassas. Bu iyilikler için kendisine teşekkür ediyorum