SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım müjdeyi verdi!

Sarı-lacivertli taraftarlara imza dağıtan Yıldırım, Oscar Cardozo tezahüratları sonrası da “Çok mu istorsunuz?” diye sordu, “Evet” cevabını alınca, “Taraftarlar ne isterse o olacak” sözünü verdi...

Güncellenme: 09:02, 14/07/2013
Yıldırım müjdeyi verdi!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Düzce Topuk Yaylası'ndaki dünkü antrenman sonrası taraftarların yanına giderek, onlarla sohbet etti ama söyledikleriyle, transfer açıklaması yapmış gibi oldu! Taraftarların tek tek formalarını imzalayan başkan Yıldırım'a taraftarlar yoğun sevgi gösterilerinde bulunurken asıl konu ise Oscar Cardozo'ydu.

‘Taraftarın isteği önemli'

Önce taraftara “Oyuncuların aleyhine tezahürat yapmayın ki her zaman gelerek antrenmanı izleyebilesiniz. Perşembe günü de gelin, hepinize açık olacak antrenman” öğütünü veren Yıldırım, “Oscar Cardozu'yu istiyoruz, ne zaman geliyor başkan?” diyen taraftarlara “Şimdi gazeteciler var, beni konuşturmayın” ifadesini kullandı ama tezahüratlar da Cardozo'ya dönünce dayanamadı.

“Gerçekten çok mu istiyorsunuz?” diye sorduğu taraftartan “Evet” yanıtı gelince ağzındaki baklayı çıkardı başkan: “Taraftar ne isterse o olur, merak etmeyin. Taraftarın isteğini görmezden gelecek halimiz yok. Perşembe gününü bekleyin. Perşembe açın, FB TV'yi seyredin” ifadelerini kullandı.

UEFA'da maç sayısı 6'dan 2'ye düştü

ŞU an kalbi sarı-lacivert atan herkes F.Bahçe'nin Avrupa'dan 2+1 yıl men edilme cezasının kalkıp kalkmayacağını merak ediyor. Öyle ki her duyulandan bir umut, her kötü haberden bir kahır bulabiliyor taraftarlar. Fakat bu konuda en yetkili ağız, her savunmada yer alan başkan Aziz Yıldırım.

‘Çok umutluyum'

ÖYLE ki F.Bahçe'nin 1 numarası, dün Topuk Yaylası'nda kulüp yetkilileriyle konuşurken umutlu cümleler kullandı. Hafta içinde yapılan UEFA Tahkim Kurulu'nda neler olduğuyla ilgili bilgi veren başkan, “UEFA bizi 6 maçtan yargılıyordu, şimdi o da 2 maça düştü. Tıpkı Türkiye'deki soruşturmanın başında sallanan rakamların düştüğü gibi. İddiaların hepsi boş, umutluyum” dedi.

KARARIN yarından itibaren 3 gün içinde kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Cardozo, Benfica'yı ikna etti

SARI-LACİVERTLİLER, başkanın müjdesini verdiği Oscar Cardozo'yu takıma kazandırma girişimlerinde sona yaklaştı. Benfica Başkanı Luis Felipe Vieira ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından Benfica Yönetimi, F.Bahçe'nin teklifini kabul etmek zorunda kaldı. Cardozo Benfica'dan ayrılmak istediğini ve F.Bahçe'de oynamak istediğini kendi kulübüne de söyledi.

Başkandan izin aldı

BAŞKAN Vieira da bu son görüşmenin ardından Cardozo'nun gidişine izin verdi. F.Bahçe'nin kısa sürede bu transferi açıklaması bekleniyor.

Eser ERENLER/AMKSPOR