SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, Fenerbahçe Kulübü’nün UEFA’dan aldığı 2+1 yıl Avrupa kupalarından men cezasıyla ilgili UEFA Tahkim Kurulu’na yaptığı savunmada şahit olarak ifade veren futbolcuları Orhan Şam’ı kadro dışı bıraktıklarını ve affetmeyeceklerini söyledi.

Öksüz, Orhan’ın kendilerinden izinsiz olarak Fenerbahçe’nin savunmasına katılmak için İsviçre’nin Nyon kentine gittiğini belirtti.

Başkan vekili Öksüz, Orhan Şam tarafından kendilerine herhangi bir izin talebi gelmediğini kaydederek, “Bu olay bizim iznimiz dışında gelişti. Böyle bir seyahate katıldığı için Kasımpaşa Kulübü olarak, bu tür bir olaya sessiz kalamazdık. Bizden izinsiz Fenerbahçe’nin davasına gitti ve bunun bir cezası olmalıydı. Bu yüzden kadro dışı bırakıldı” diye konuştu.

“BU İŞİN SORUMLUSU FENERBAHÇE KULÜBÜDÜR”

Hasan Hilmi Öksüz, Fenerbahçe Kulübü’nün savunma yapması için çağırdığı Orhan Şam’ı zor durumda bıraktığını ileri sürdü.

Sarı-lacivertli kulübün yanlış yaptığını iddia eden Öksüz, şunları kaydetti: “Orhan’ı o savunmaya davet eden Fenerbahçe Kulübü’dür. Kulübün, bizden izin alması gerekirdi. Kasımpaşa’nın sözleşmeli futbolcusunu mahkemeye götürüyorsunuz ve ortada bir yargılama, savunma konusu var. Fenerbahçe’nin bizden izin alması gerekirdi. Burada hoş olmayan bir durum ortaya çıktı. Buna sebep olan da Fenerbahçe Kulübü’dür.”

“ORHAN’IN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLECEK”

Orhan’ı affetmelerinin söz konusu olmadığını vurgulayan Öksüz, kısa süre önce Fenerbahçe’den renklerine kattıkları ve 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunan 27 yaşındaki futbolcuyla yollarını ayıracaklarını dile getirdi.

Futbolcunun kendi başına bir işe kalkıştığını vurgulayan başkan vekili Öksüz, “Burada eğer futbolcu kendi başına iş yaparsa, cezasını görür. Orhan Şam maalesef böyle bir durum yaptı. Sonuç olarak Kasımpaşa’nın kendine göre bir disiplin durumu vardır. Bu konuda bir af olacağını sanmıyorum. Ödenmiş bazı paralar vardır. O işler halledildikten sonra Orhan’ın sözleşmesi feshedilecektir” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:13:41,