SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘İşime bakarım’

Beşiktaş’a transferi gerçekleşmeyen Tolga’nın morali çabuk düzeldi. Tecrübeli kaleci yakın çevresine, “Madem Trabzonspor’da kaldım, o zaman işime bakarım” diyor

Güncellenme: 08:56, 14/07/2013
‘İşime bakarım’

Karadeniz ekibinin kaptanı Tolga Zengin, özellikle geçen sezon zihinsel olarak çok yıpranmış ve Trabzon'dan ayrılma ihtimalini düşünmeye başlamıştı. Başarılı kaleciyi en çok isteyen takım ise Beşiktaş'tı. Ancak siyah-beyazlılar, Tolga'yı ikna etseler de Trabzonspor'la anlaşamadılar. Uzun süren pazarlıkların sonuç vermediğini bordo-mavili yönetim bizzat açıkladı. Resmi siteden yapılan açıklamada, “3 milyon euroya Tolga'yı satmayı kabul etmiştik ancak Beşiktaş bu rakama çıkmadı. Transfer görüşmeleri olumsuz neticelenmiştir” denildi.

İnsan yuvasına küsmez

Bu gelişme üzerine Tolga'nın moralinin çok bozulduğu söylendi. Hatta deneyimli kalecinin idmanlarda hocasına ve arkadaşlarına karşı agresif hareketler sergilediği iddia edildi. Fakat edinilen bilgiler, Tolga'nın psikolojisinin tamamen düzeldiği yönünde… Yakın çevresine içini döken başarılı eldivenin, “Trabzon benim yuvam. Küsmem söz konusu bile olamaz. Madem Trabzonspor'da kaldım, o zaman işime bakarım. Bana düşen çalışmak ve formayı kapmak” dediği öğrenildi.