SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akçay’dan gözdağı

Akçay, “Oyuncularımın yüzde 80’ine kendimi anlatabildim. Yüzde 20’si direniyor. ‘Nereden çıktı bu adam? Biz yıldız oyuncuyuz’ havasında olan ve bana diş geçirmeye çalışan bir grup var. Ama onlarla da aynı frekansta buluşmasını bilirim” dedi

Güncellenme: 08:55, 14/07/2013
Akçay’dan gözdağı

Isparta kampı sona eren Trabzonspor'da, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'dan yine çarpıcı açıklamalar geldi. Deneyimli hoca, kimsenin ismini vermedi ama takımdaki birkaç oyuncuya aba altından sopa gösterdi. Kamp süresince oyuncularının psikolojisini çok iyi süzdüğünü vurgulayan Akçay, “Karakterli bir oyuncu grubuna sahibim. Yüzde 80'ine kendimi anlatabildim. Hiç sıkıntı çıkmadı. Fakat yüzde 20'si direniyor. ‘Nereden çıktı bu adam? Biz yıldız oyuncuyuz' havasında olan ve bana diş geçirmeye çalışan bir grup var. Ama onlarla da aynı frekansta buluşmasını bilirim. Ben Trabzonspor gibi bir takımın sorumluluğunu boş yere almadım” ifadelerini kullandı.

11 kilometre çok az

Önyargıların zamanla yıkılacağını belirten Mustafa Akçay, saha içine de değindi. Mücadeleye büyük önem veren Akçay, kondisyon testlerinde karşısına çıkan sonuçtan hiç hoşlanmadığını söyledi. Tecrübeli teknik adam, “90 dakika süren bir maçta bir futbolcu toplam 11 kilometre koşuyorsa, bu benim için çok yetersiz bir sonuçtur. Maç içinde sağa sola 20 metre topsuz koşu yapan futbolcu yorulmaz. Takım savunmasında arkadaşına destek sağlar. Koşu ve mücadele bakımından benim istediğim seviyeye çıkamayan oyuncular, bir daha kolay kolay forma giyemezler” diye konuştu.