SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe'nin UEFA Tahkim Kurulu'ndaki savunmasında tanıklık yaptığı gerekçesiyle Kasımpaşa kulübü tarafından sözleşmesi feshedilmek istenen Orhan Şam'a F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım sahip çıktı. Düzce Topuk Yaylası Tesisleri'nde kulüp yetkililerinden haberi öğrenen Aziz Yıldırım, “Söyleyin Orhan Şam'a hiç canını sıkmasın. Kasımpaşa sözleşmesini feshettiği andan itibaren F.Bahçe'nin kapısı her zaman ona açık. Geçen sezonki sözleşmesi aynen geçerli olacak. Ama öyle hava atmakla olmaz, sözleşmesini feshetsinler. Biz de gereğini yapalım” ifadelerini kullandı.

Kasımpaşa Onursal Başkanı Turgay Ciner’in,  Orhan Şam'ın F.Bahçe lehine tanıklık ettiği haberini öğrenince bu olaya tepki gösterdi ve “Ben böyle bir futbolcuyu takımımda görmek istemiyorum. Gitsin kendine kulüp bulsun” dediği öğrenildi.  Kasımpaşa kulübü yetkililerinin ne Orhan Şam ne de menajeriyle bu konuda görüşmek istemediği de gelen haberler arasında.

Orhan Şam ise habersiz şekilde UEFA'ya gitmediğini söyledi. Başarılı oyuncu, “Sportif direktör Oğuz Erkan'ın izniyle gittim. Üstelik takım izinliydi” diye konuştu.