SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eldeki yabancılardan kurtulmak ve takıma yeni yabancı oyuncu kazandırmak isteyen Trabzonspor'da Zokora olayı her geçen gün bambaşka bir boyut kazanıyor. Trabzon yerel gazetelerinden GÜNEBAKIŞ'a konuşan Fildişili oyuncu, eski hocalarına ve yönetime ağır sözler sarf ederken, özel bir bağ hissettiği Trabzon'da kalmak istediğini söyledi: “Şenol Güneş, Tolunay Kafkas ve eski yönetim şu anda Trabzon'da olsaydı geri dönmeyecektim. Yaptıklarını unutamam. Onlar olsaydı ‘gel' deseler de yoktum.”

‘UNUTMAYACAĞIM!’

“Bana Mustafa Akçay ile yeni başkan ve yöneticilerin karakterli insanlar olduğunu söylediler” diyen Didier Zokora, yüz yüze konuşup anlaşmak için Trabzon'a geldiğini belirtti ve şöyle devam etti: “Herkes tatildeyken, ben milli takımdaydım. 2 haftalık izin yasal hakkım. Saygısızlık yapmadım. Özellikle Şenol Güneş'in bana tavrını unutamayacağım. Milli takımdaydım, annem ameliyat olacaktı. Onu ameliyata götürmeliydim. Şenol Güneş'i aradım ve izin istedim. Bunu kabul etti. Trabzon'a gelince şok oldum. Yönetime ‘İzin almadı, ceza verin' dedi.”

Zokora’nın Tolunay Kafkas'a yönelik de sitemleri var: “Bana ‘Gelecek yıl takımın kaptanısın. Sana güveniyorum. Liderim sensin' dedi. Sonra Halil ile bana lig bitince, ‘Kendine kulüp bulsun' diye haber yolladı. Bu nasıl bir ikiyüzlülüktür. Ben öyle çocuk gibi oynayacak bir oyuncu muyum? Bunları onlara da söyledim. Zaten bunlar kalsaydı, asla gelmezdim.”

‘KALMAK İSTİYORUM’

Fildişili oyuncu eski yönetimin ödemelerde yanlışlıklar yaptığını da ifade etti: “Avukatımın incelemelerine göre birçok ödemede eksik var. Bu zaten istediğim anda serbest kalmamı sağlayabilecek, üste de tazminat alabileceğim bir durum. Ben Trabzon'u seviyorum. Bunları yapanlar burada olmadığı için asla böyle yola sapmayı düşünmedim. Yöneticilere kalmak istediğimi söyledim.”

Zokora’nın bu sözleri camia ve sosyal medyadaki Trabzonspor taraftarları tarafından “saygısızlık” olarak adlandırıldı.