SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paraguaylı golcü için 15 milyon eurodan aşağı inmeyen Benfica, Kanarya'nın 9+3'lük teklifini yapıp ortadan kaybolmasıyla strese girdi. Fiyatın yükselmeyeceğini anlayan Portekizliler, kulübe faks geçerek “Yeniden görüşelim” dedi.

F.Bahçe Yönetimi, daha önce sonuç aldığı ‘ölü taklidi'nde yine istediğini elde etmek üzere. Ne mi bu ölü taklidi? Şöyle açıklayalım. Kanarya, 3 yıldır tüm transferde istenilen astronomik ücretleri bu taktikle aşağı çekiyor.

Mesela Sow'dan örnek verelim. O dönem Lille oyuncusu için 13 milyon eurodan kuruş aşağı inmiyordu. Kanarya 10 milyon euroluk teklifini yaptı ve kabul edilmemesinin ardından bir daha fiyat yükseltmeyip, başka isimlere yönelmiş gibi yaptı. Ve bu kez Fransız ekibi tekrar kapıyı çalıp, teklifi kabul ettiğini bildirdi. Şimdi buna benzer bir süreç Cardozo transferinde yaşanıyor. UEFA kararından önce Benfica'ya 9 milyon artı 3 milyon euro da bonus öneren sarı-lacivertliler, tıpkı ilk görüşmede olduğu gibi 15 milyon eurodan aşağı inmeyen Portekizliler'in bu tutumu sonrası görüşmeleri dondurmuştu.

ŞİMDİ İŞLER DEĞİŞTİ

Yaklaşık 15 gün ses verilmeyince beklenen hareket Benfica'dan geldi. Dün F.Bahçe Yönetimi'ne fax gönderen Benfica, 31 yaşındaki Paraguaylı'nın transferi için görüşmek istedi. Yani yem şu an balığın ağzında!

Bilindiği gibi oyuncunun babası da birkaç gün önce yaptığı açıklamada “Oğlum hayatına devam ediyor. Ama Benfica'da kalmayacağını bana söyledi” ifadelerini kullanmıştı. Benfica, Cardozo'yla devam edebileceğini düşünüyordu ama oyuncunun bu tutumu, mecbur satılmasını gerektiriyor.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK