SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk etap kamp için İngiltere’yi tercih edenGalatasaray, dünyanın önde gelen kulüplerini ağırlayan St. George’sPark’ta çalışmalarını sürdürüyor.

İngiltere Futbol Federasyonuna ait toplam 130 hektarlık alanı kaplayan tesisler geçen yıl ekim ayında İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate tarafından hizmete açılmıştı.

Toplam 105 milyon sterline mal olan ve başkent Londra’ya yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Burton on Trent kenti yakınlarında ormanlık alandaki St. George’s Park, dünyaca ünlü Wembley Stadı’nın zeminiyle aynı büyüklüktekapalı bir sahanın yanı sıra 11 tane açık antrenman sahası bunuluyor. Bu sahaların 5’inde ışıklandırma ve alttan ısıtma özelliği ise dikkati çekiyor.

St. George’s Park’ta 3 kulvarlı 60 metrelik sprint pistinin yanı sıra Barcelonave Real Madrid kulüplerinin de kullandığı teknolojiyle donatılan yüzmehavuzları da bulunuyor. Başarılarıyla tarihe geçen sporcuların sözlerinin yeraldığı duvarlardan birinde ise 1936 Berlin Olimpiyatları’nda 4 altın madalyakazanan ABD’li atlet Jesse Owens’a ait “Sadece 10 saniye için hayat boyuantrenman” cümlesi göze çarpıyor.

ŞAMPİYONLARIN TERCİHİ OLDU

St. George’s Park Futbol Merkezi’ni bu yaz hazırlık çalışmaları içinGalatasaray’ın yanı sıra Romanya şampiyonu Steaua Bükreş ve yaptığıtransferlerle dikkati çeken Monaco takımları da tercih etti.

Steaua Bükreş, kamp çalışmalarını sarı-kırmızılı ekipten önce tamamlayarak tesislerden ayrılırken, Monaco’nun ise ay sonunda St. George’s Park’ta olacağı belirtildi.

Milli takımın yanı sıra İngiliz kulüplerine de hizmet veren tesisler, FutbolFederasyonu tarafından organize edilen kurslar ve kamplar için de kullanılıyor.

Yayınlanma Tarihi:20:11,