SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya'daki pazarlıklarda Juventus sonunda ikna edildi. Felipe Melo da 2+1 yıllık teklife ‘Evet' dedi. Taraftarın dört gözle beklediği transfer için resmi açıklama an meselesi…

Yılan hikayesine dönen Felipe Melo transferinde mutlu son! Galatasaray, 30 yaşındaki oyuncu ve Juventus ile her konuda anlaşmaya vardı, iki senedir kiralanan Melo'nun bonservisini aldı. Resmi açıklama için geri sayım başladı.

VAZGEÇMİŞLERDİ AMA…

Ön libero transferinde yaşanan süreci AMK tüm detaylarıyla açıklıyor. Aslında sarı-kırmızılı yönetim ve teknik heyet, geçen yaz yaşananlardan dolayı Melo'ya soğuk bakıyordu. Brezilyalı yıldızın ligin ilk yarısında sergilediği kötü performans da unutulmuyordu. 6+0+4 şeklindeki yabancı sınırının kesinleşmesi sonrası ilk başta Türk pasaportlu Gökhan İnler gündeme geldi ama kulübü Napoli 15 milyon euroluk bonservis bedelinde indirime gitmedi. Ardından Cimbom rotayı Brezilya'ya çevirdi. Sao Paulo forması giyen Wellington için Bülent Tulun-Cenk Ergün ikilisi harekete geçti.

 WELLINGTON BİTMİŞTİ

22 yaşındaki sambacı ve kulübü Sao Paulo ikna edilmek üzereydi ki devreye Fatih Terim girdi! Wellington'a soğuk bakan ve Melo'nun kalmasını isteyen taraftarına kulak veren İmparator, tercihini ‘Pitbull' lakaplı yıldızdan yana kullandı.

JUVENTUS İKNA EDİLDİ

Torino’ya çıkarma yapıldı ve Juventus ile pazarlıklar başladı. 6.5 milyon euro ile masaya oturan İtalyanlar, 5 milyon euroya ikna edildi. Melo da sezon başına 2.9 milyon euro garanti para ve maç başına 25 bin euro olan 2+1 yıllık teklife “Evet” dedi. Transfer bitti. Bugün resmi açıklama bekleniyor.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK