SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletico Madrid’in yeni transferi David Villa, yeni takımıyla kupalar kazanmayı hedeflediğini ve başkent ekibi için elinden geleni yapacağını belirtti.

Barcelona’dan yaklaşık 5 milyon avro karşılığında Atletico Madrid’e transfer olan David Villa, imza sonrası ilk kez konuştu. Yıldız oyuncu, öncelikle takıma katıldığı için duyduğu mutluluğu ortaya koydu.

Villa, “Burada olmak, son derece büyük ve kazanmayı alışkanlık haline getirmiş oyuncuların arasına katılmak çok güzel. Bu kulübü bir adım daha ileri taşımak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Kupalar kazanacağımıza inanıyorum.” sözleriyle hâlâ başarıya aç olduğunu ifade etti.

Diego Simeone’yi de göklere çıkaran Villa, “Teknik direktörlüğü, neredeyse oyunculuğunun aynısı. Kazanmak için karakterini ortaya koyuyor. Kalbinden gelerek savaşıyor ve futbol görüşü de Simeone’yi anlatmaya yetiyor.” dedi.

Villa, Atletico Madrid’in stadyumunu ve taraftarlarını da “Vicente Calderon, her oyuncunun sahaya çıkmak istediği bir stadyum. Taraftarlar için de bu durum böyle. Her futbolseverin ziyaret etmek istediği bir yer. Açıkçası o çimlere çıkmak için sabırsızlanıyorum.” diyerek övdü.

Villa, Barcelona formasıyla çıktığı 116 resmi maçta 48 gol kaydetti.

(Goal)