SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Korkmayın vurun!’

G.Saray’ın İngiltere kampı neşeli bir o kadar da kıran kırana geçiyor. İmparator ise “1 haftaya tamamsınız” dediği oyuncularını daha çok şut atmaları konusunda ikaz ediyor.

Güncellenme: 08:46, 12/07/2013
‘Korkmayın vurun!’

Cimbom, İstanbul'daki hazırlıklarının ardından İngiltere'ye uçmuş ve 2. etap kamp çalışmalarına başlamıştı. İngiltere Milli Takımı'nın kamp yaptığı tesislerde antrenmanlarını gerçekleştiren Aslan'da teknik direktör Fatih Terim ipleri eline aldı. Tecrübeli çalıştırıcı çift kale maçta öğrencileri müsait durumda üst üste şut kullanmayınca idmanı durdurdu. İmparator “Oğlum, korkmayın vurun. 10 tane vurun 1'i gol olsun” sözleriyle uyardı. Hocalarından direktifi alan futbolcular kalan bölümde kaleleri şut bombardımanına tuttu.

İMPARATOR MEMNUN

Futbolcuların çalışmasından ve hırsından mutlu olan Fatih Terim, çift kale maçın son düdüğünü çaldığında keyifliydi. Tecrübeli teknik adam “Aferin. Hepiniz iyi durumdasınız. 1 haftaya tamamsınız” diyerek oyuncularını övdü. Tatil günlerini çalışarak geçiren futbolcuların kampa formda gelmesi Terim'in de işini kolaylaştııryor.

ŞAŞ OFSAYTTA

Futbolcuların çok sevdiği antrenör Hasan Şaş idmanların neşe kaynağı. Çift kalede takım savunmasına yardım etmeyen Şaş'ı Dany “Hocam hep beraber defans” diyerek geri çağırdı. Hasan Şaş bir pozisyonda da rakip takımın attığı golü saymadı. Kazım Kazım “Hocam senin kaç tane ofsayt golün var?” diyerek karara karşı çıktı.

BULDOZER EBOUE

Çift kale maçta Eboue hem esprileriyle hem de sertliğiyle kırdı geçirdi. Fildişili “Sus Sneijder Abi” diyerek güldürdü. Maç içinde önce Hasan Şaş'ı sonra da Sneijder'i sakatladı.

‘OOO JUNINHO’

Nordin Amrabat'tan Yekta'ya tebrik… Faslı yıldız, süper bir gol atan Yekta'yı “Juninho gibi yazdın” diyerek övdü.

‘CASILLAS’SIN DEDİ, TERSE YATIRDI’

Selçuk İnan yine yaptı yapacağını… Çift kalede ‘maestro' Selçuk, Eray'a “Hayal et. Şu an Fransa-İspanya final maçı. Sen Casillas ben de Toulalan” dedi. Topun başına geçen Selçuk meşin yuvarlağı bir köşeye, Eray'ı diğer köşeye yolladı.

‘YARISINI BİLE VEREMEDİM’

Emre Çolak'tan özeleştiri… Genç futbolcu geçen sezon beklenenin yarısını bile veremediğini söyleyip “Çok iyi çalışıyorum. Uzun süre G.Saray'da forma giymek istiyorum” ifadelerini kullandı. Muslera'nın yedeği Eray ise “Taffarel ile çalışmaya başladıktan sonra kendimi çok geliştirdim” diye konuştu.

DROGBA’NIN BELİNİ KIRDI

Kazım Kazım, dünkü idmana damga vurdu. Tecrübeli futbolcu bir pozisyonda dünyaca ünlü Drogba'yı bir sağa bir sola yatırdı. Bu nefis çalımları arkadaşları tarafından alkışlandı.

Bahadır COKİŞLER / AMK

Fotoğraflar: Yasim YILDIRIM / AMK