SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Banvit Spor Kulübü Genel Menajeri Turgay Çataloluk, yaptığı yazılı açıklamada, Kurtoğlu ile bir yıllık sözleşme imzaladıklarını bildirdi.

Onun, Beko Basketbol Ligi’nin en tecrübeli ve kariyerli uzun oyuncularından biri olduğuna dikkati çeken Çataloluk, şunları kaydetti:

“Türk oyuncu rotasyonumuz için önemli bir hamle. Kendisinin takımımıza, tecrübesi ve oyun bilgisiyle önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Ermal’in transferiyle takımımızın iskeletinin oluştuğunu söyleyebilirim. Şimdi sıra bir-iki yeni transferle takımımızı tamamlamaya geldi. Kadro yapımıza uygun isimlerin listesi üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Ermal ile imzaladığımız sözleşmenin her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.”

5 numaralı pozisyonda oynayan, 2.08 metre boyunda ve 33 yaşındaki Ermal Kurtoğlu, milli formayı 73 kez giydi. Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Medical Park ve Anadolu Efes kadrolarında yer alan Kurtoğlu, 2008-2009 sezonunda İspanya’nın en üst düzey basketbol ligi olan ACB takımlarından Pamesa Valencia formasıyla Eurocup’ta mücadele etti. Deneyimli oyuncu, geçen sezon ligde 4.9 sayı, 2.5 ribaund ve 1.1 asist ortalamalarıyla oynadı.

Yayınlanma Tarihi:18:44,