SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alves neden F.Bahçe’yi tercih etti?

Fenerbahçe'nin yeni transferi Bruno Alves, yeni sezon hazırlıkları ve kardeşinin daha önce Türkiye'de oynaması hakkındaki düşüncelerini anlattı.

Güncellenme: 18:51, 12/07/2013
Alves neden F.Bahçe’yi tercih etti?

Fenerbahçe’nin yeni transferi Bruno Alves, “Kariyerimde yeni ve daha güzel sayfalar açmak istiyorum. Kariyerimin ilerleyebilmesi için bu başarıları Fenerbahçe’de elde edebileceğimi düşünmem, beni Fenerbahçeli yaptı” dedi.

Alves, takımının Düzce Topuk Yaylası’ndaki kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe’de takım arkadaşlarının kendisini çok iyi karşıladığını anlattı.

Kampa geç katılması nedeniyle biraz eksikliğinin bulunduğunu belirten Alves, kısa zamanda diğer arkadaşlarının seviyesine ulaşacağını söyledi.

Alves, takım olarak büyük hedeflerinin bulunduğunu dile getirerek, “Bu hedeflerimiz için buradaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kardeşi  Julio Alves’in Beşiktaş’ta oynaması ve daha önce oynadığı takımlarda Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye karşı mücadele etmiş olmasının Türk futbolunu yakından tanımasını sağladığını ifade eden Alves, şunları kaydetti:

“Kariyerimde yeni ve daha güzel sayfalar açmak istiyorum. Kariyerimin ilerleyebilmesi için bu başarıları Fenerbahçe’de elde edebileceğimi düşünmem, beni Fenerbahçeli yaptı. Hem Türkiye hem de Avrupa kupalarında bu başarıların elde edilebilmesi benim için çok önemli bir etkendi. Bu başarıları burada yakalayabileceğimi düşündüğüm için gelmekte tereddüt etmedim.”

‘FİZİKİ OLARAK KENDİMİ ÇOK GÜÇLÜ HİSSEDİYORUM’

Alves, Beşiktaş’ta oynayan Fernandes ve Almedia ile çok yakın dost olduğunu ancak saha içinde herkesin kendi takımı için mücaedele edeceğini vurgulayarak, “Ben de Fenerbahçe için ter dökeceğim ve benim düşüncem Fenerbahçe’nin en iyi başarıları elde edebileceği yönündedir. Bunun için takım halinde hep birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kariyerini hiçbir şekilde sonlandırmayı düşünmediğini vurgulayan Alves, şöyle devam etti:

“Fiziki olarak kendimi çok güçlü hissediyorum. Takıma hala bir şeyler vereceğimi, kendim açısından da birçok şeyi başarabileceğimi düşünüyorum. Bu nedenle ne zaman jübile yapacağımı düşünmüyorum. Ben futbolumu oynayıp Fenerbahçe’de başarılı olmak istiyorum.”

Alves, Topuk Yaylası Tesisleri’nde antrenman yapmanın çok güzel olduğunu dile getirerek, Avrupa’da böyle bir yer görmediğini bu nedenle kendisini çok şanslı hissettiğini kaydetti.