SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sponsor bombası Adebayor

Daha önce dünyaca ünlü yıldız ile prensip anlaşmasına varan Beşiktaş, İngiliz ekibini de 1 yıllık kiralık formülüne razı etti. 3.5 milyon euroluk yıllık ücreti Vodafone karşılayacak.

Güncellenme: 08:52, 11/07/2013
Sponsor bombası Adebayor

İnönü Stadı'ndan uzak geçirilecek sezonda taraftarları heyecanlandıracak bir transferin peşinde koşan Fikret Orman ve kurmayları bomba bir ismi bitirdi. Siyah-beyazlı takım Tottenham'ın dünyaca ünlü golcüsü Emmanuel Adebayor'u kağıt üzerinde bitirdi.

Geçtiğimiz günlerde 29 yaşındaki santrfor ile anlaşan Beşiktaş dün de Tottenham kulübü ile el sıkıştı. Takım maliyetini düşürmeyi hedefleyen Londra ekibinin istediği 5 milyon poundluk bonservisi çok bulan siyah-beyazlılar 1 yıllık kiralık formülünü devreye soktu. Forvette oyuncu bolluğu yaşayan Tottenham da bu teklif kabul etti ve transfere onay verdi.

Adebayor'a verilecek ücretin ise 3.5 milyon euro olduğu öğrenildi. Bu ücreti karşılayacak sponsor Vodafone'un ise Avrupa kupaları şartı var. Yani, süper golcünün Beşiktaş'a transferi bugün UEFA Tahkim Kurulu duruşmasının ardından çıkacak karar şekillendirecek. Mustafa Pektemek ve Holosko'lu kadrosuna Ömer Şişmanoğlu ile Eneramo'yu takviye eden Beşiktaş, Adebayor'un gelmesi halinde ise halen 2.5 milyon euroluk kazancı ile takımın en çok kazanan ismi olan Hugo Almeida'yı elden çıkartacak.

 Ersoy ÖZDEM/AMK