SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pellegrini gençlerle çalışacak

Manchester City'nin yeni teknik direktörü Manuel Pellegrini, "Buraya sadece kupalar kazanmak için değil, genç oyuncularla çalışarak bu geleneği devam ettirmek için geldim" dedi'

Güncellenme: 12:08, 11/07/2013
Pellegrini gençlerle çalışacak

Basın toplantısında konuşan Şilili teknik direktör, Manchester City’nin birkaç yıl içinde farklı bir transfer politikasına geçmesi gerektiğini vurgulayarak, “Her yıl üç, dört ya da beş pahalı transfer yapmanız olanaksız. A takımımızdaki oyuncularla tamamen aynı kalitedeki genç oyuncuları kadroya katmamız gerekiyor” diye konuştu.

Görevi devraldığı Roberto Mancini ve diğer antenörlerin, kulüp için yaptıkları çalışmaların üzerine farklı şeyler eklemek istediklerini ifade eden Pellegrini, “Geliştirebileceğimiz hala çok şey var” diye görüşlerini aktardı.

Pellegrini, başarılı olmak istediğini vurgulayarak, “Buraya sadece Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve İngiltere Kupası’nı kazanmak için değil, genç oyuncularla çalışarak bu geleneği devam ettirmek için geldim” ifadesini kullandı.

Manchester City, Arap milyarder Şeyh Mansur bin Zayed el Nahyan’ın kulübü 2008’de satın almasının ardından transfere harcadığı yüksek bonservis bedelleriyle dikkati çekmişti.