SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin İstanbul Büyükşehir Belediyespor’dan transfer ettiği Samuel Holmen, “Türk futbolunun benim oyun stilime daha yatkın olduğunu gördüm. Bu şekilde oynadıkça kendimi daha da geliştirdim ve bunun sonucunda Fenerbahçe’ye geldiğimi düşünüyorum” dedi.

Holmen, takımının Düzce Topuk Yaylası’ndaki kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, geride kalan iki haftalık kamp süresinin yorucu ve bir o kadar da güzel geçtiğini anlattı.

Takım arkadaşlarının kendisini çok iyi karşıladığını belirten Holmen, takımın bir parçası olmanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Holmen, tesislerin çok güzel olduğunu ifade ederek, “Buradaki idmanlarımız çok neşeli ve kahkaha içerisinde geçiyor. Büyük bir takıma geldim ve bu takımda ilk 11’de oynamak için her oyuncu çok büyük mücadele ediyor. Bu mücadele takımı artı yönde etkileyecektir” şeklinde konuştu.

Türkiye’ye geldiğinde Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray haricinde bir takım tanımadığına işaret eden Holmen, şunları kaydetti:

“Ancak bu üç yıl içerisinde hem diğer takımları tanıdım hem de benim yapımın Türk futboluna yatkın olduğunu gördüm. Bu şekilde oynadıkça da kendimi daha çok geliştirdim. Çalışmalarımı üst seviyelere çıkardım ve bunun sonucunda Fenerbahçe’ye geldiğimi düşünüyorum.”

– “Kazanmak için geldim”

Holmen, Fenerbahçe’ye kazanmak için geldiğini dile getirerek, “Bizim takımımızın da bu ligi kazanmaması için önünde hiçbir engel yok. Diğer takımların ne yaptığı çok önemli değil. Ben sadece kendi takımıma bakarım. Bu takımın şampiyonluğu kazanma potansiyelinin olduğunu açıkça görüyorum” ifadesini kullandı.

Saha içinde alandan alana geçen bir oyuncu olduğuna dikkati çeken Holmen, “Takımım için defansif açıdan agresif oynayarak takıma katkı sağlamayı seven bir oyuncuyum” dedi.