SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Tahkim Kurulu’nda yaptıkları savunmanın ardından, “Savunmamızı iyi yaptığımızı düşünüyorum, artık süreci zaman gösterecek” dedi.

Orman, UEFA Disiplin Kurulu’nun Beşiktaş’a şike iddialarıyla ilgili verdiği 1 yıl Avrupa kupalarından men cezasının ardından UEFA Tahkim Kurulu’nda yapılan ve 6,5 saat süren duruşma sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, bu kez yüzlerin daha fazla güldüğünü belirtmesi üzerine Orman, sonuçla ilgili henüz bir şey bilmediklerini ifade ederek, “İyi bir savunma yaptık. Umut ederiz ki iyi bir sonuçla çıkalım ama sonuç herhalde bir hafta sonra açıklanır. Onların da ‘deadline’ı 19’unda, kura çekimleri var. O kura çekiminden evvel gerekçeli kararı açıklarlar. Bizim umudumuz pozitiftir tabii ki” diye konuştu.

Şu anda, kararın pozitif çıkacağını söylemenin çok zor olduğuna işaret eden Orman, beklemek gerektiğini vurguladı.

Bir gazetecinin, dönemin Etik Kurulu üyelerinin bugün ifade verdiği bölümlerin olumlu geçtiği yönünde bilgiler bulunduğunu belirtmesi ve bu konudaki görüşünü sorması üzerine Orman, “Olumlu olsun” diye bu üyeleri davet ettiklerini ve onların da kırmayarak geldiğini dile getirdi.

Orman, “İyi olduğunu düşünüyorum. Cengiz Zülfikaroğlu geldi, katıldı. Ona da buradan teşekkür ediyorum. Savunmamızı iyi yaptığımızı düşünüyorum, artık süreci zaman gösterecek” ifadesini kullandı.

Savunmada öne çıkan başlıkların sorulmasına karşılık Orman, bu konuda detaya girmek istemediğini, çünkü karar açıklanmadan basında bunların yer almasının karara etki edebileceğini söyledi. Orman, “Biz, savunmamızı kamuoyuna değil, heyete yaptık. Ona göre de cevabımızı alacağız” diye konuştu.

Kararın açıklanmasında son tarih olarak 15 Temmuz’un belirtildiğini, bunun değişme ihtimali bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Orman, 19 Temmuz’da kura çekimi olduğu için kararın daha önce açıklanacağını aktararak, “17’si olur, 16’sı olur, 18’i olur. Bilmiyorum. Şöyle bir günde açıklanacak diye birşey bize söylenmedi” değerlendirmesinde bulundu,

Beşiktaş taraftarına iletmek istediği bir şey olup olmadığının sorulması üzerine de Orman, “Onları seviyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:23,