SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Cenk Akyol gerçeği

Gezi Parkı olayları sırasındaki tutumundan dolayı NTV'ye röportaj vermeyen Cenk milli takıma çağrılmadı. Telefonla Tanjevic'in yardımcısı İziç'ten bilgi isteyen yıldız oyuncunun "Emir büyük yerden cevabını" aldığı iddia ediliyor

Güncellenme: 16:53, 11/07/2013
İşte Cenk Akyol gerçeği

Basketbola bomba gibi düşen Cenk Akyol krizi büyüyor… Slovenya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası için 20 kişilik aday kadroya G.Saray’ın yıldızı Cenk Akyol çağrılmadı. Çok daha vasat sezonlar geçirdiğinde dahi Ay-Yıldızlı kadroda yer alan tecrübeli oyuncu, şampiyonlukla noktalanan bir yılın başaktörlerinden olduktan sonra 12 Dev Adam arasında yer almayınca oldukça şaşırdı. Yıldız oyuncu hemen Bogdan Tanjevic’in yardımcısı Nihat İziç’i arayıp, ”Beni neden çağırmadığınız” diye sordu. İziç, doyurucu bir bilgi vermezken oyuncuya ”Emir büyük yerden” yanıtını ilettiği öne sürülüyor. Cenk bu cevapla tatmin olmadı. Bu konu gün boyu kamu oyununun da tepkisini çekti.

Cenk Akyol’un milli takım kadrosuna alınmamasıyla ilgili basketbolu sarsan çok önemli bir iddia ortaya atıldı. G.Saray’ın 23 yıl sonra şampiyonluğa ulaştığı son maçın ardından kendisine uzatılan mikrofonlara röportaj veriyordu. ‘Milli basketbolcu’ Gezi Parkı olayları sırasında yayınlarından memnun olmadığı NTV’nin spor kanalı NTV Spor’un mikrofonunu kenara ayırmıştı ve konuşmayı reddetmişti.

G.SARAY: UMARIZ DOĞRU DEĞİLDİR

Tüm bu iddiaların yüksek sesle konuşulmaya başlamasının ardından G.Saray Spor Kulübü’nden konuya ilişkin bir açıklama yayınlandı. “Şu ana kadar yapılan açıklamaların hiç kimseyi tatmin etmediği son derece açıktır” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, “Umudumuz ve beklentimiz sosyal medya kaynaklı bu haberlerin doğru olmadığıdır” denildi.

Yayınlanma Tarihi:16:32,