SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıklarını İngiltere’nin Birmingham kenti yakınlarındaki St. George’s Park Ulusal Futbol Merkezi’nde sürdüren sarı-kırmızılı ekibin orta saha oyuncusu Emre Çolak, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Emre, geçen sezon kendisine yönelik beklentilerin altında kaldığını ve bunun farkında olduğunu belirterek, “Hocamla konuşmamda bunu o da söyledi, bu sene benden daha çok şey bekliyor. Bunun için gereken çalışmaları yapıyoruz. İnşallah takıma bu sene çok daha iyi şeyler verebilirim” diye konuştu.

Kamp ortamının ve tesislerin çok iyi olduğunu ifade eden Emre, yorucu ama keyifli bir çalışma dönemi geçirdiklerini kaydetti.

22 yaşındaki Emre, geçen sezonki performansıyla ilgili bir soruya, “Ben de istediğimin yarısını bile veremedim. Ama bu da oynayıp oynamamayla ilgili çünkü geçen sene, önceki yıl gibi çok fırsat gelmedi. Ama geldiğinde de yine elimden geleni yapmaya çalıştım, takıma katkı yaptığımı düşünüyorum” yanıtını verdi.

Yabancı kontenjanıyla ilgili uygulamanın kendisine daha fazla forma şansı getirip getirmeyeceğiyle ilgili bir soru üzerine Emre, “Yabancı kontenjanı zaten bizim için sorun değil. Çünkü biz çalışmaya devam ediyorduk, yine şans geldiğinde oynamaya çalışıyorduk. Belki bu sene daha fazla şans gelir. Dediğim gibi bu bizim elimizde, çok sayıda Türk oyuncu da var. Belki yine pek fazla şans gelmeyebilir ama geldiğinde iyi değerlendirip, formayı bırakmamaya çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

– “Uzun süre Galatasaray’da kalmak istiyorum”-

Transfer döneminde takasta kullanılacağına dair haberleri duyduğunu dile getiren Emre, imkan verildiği sürece görevini yapmaya çalışacağını ve uzun süre sarı-kırmızılı takımda kalmak istediğini söyledi.

Emre, eksikleriyle ilgili bir soruyu ise “En fazla eksiğimin olduğu yer vücudumla ilgili, kuvvet sorunumla ilgili. A takıma çıktığımdan beri bunun farkındayım. Eksikliğini maçlarda görüyorum, hissediyorum. Hocamızla da konuştum, Scott bana özel bir program verecek, onunla da çalışmaya başlayacağız” şeklinde yanıtladı.

Yayınlanma Tarihi:16:02,