SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Efsanenin hazin hali!

İngiliz futbolunun yetiştirdiği en büyük futbolculardan olan Paul Gascoigne'nın içler acısı hali görenleri şaşırtıyor. The Sun gazetesi alkol komasına giren ve sızıp sokak ortasında yatan ünlü yıldızı manşetine taşıdı

Güncellenme: 14:19, 11/07/2013
Efsanenin hazin hali!

Paul Gascoigne… 80’lerin sonu ve 90’lı yıllarda İngiliz futboluna damga vuran isimdi. Birçok otorite onun yetenek açısından gelmiş geçmiş en büyük İngiliz futbolcu olduğu görüşünde birleşiyordu. Futbol oynadığı dönemde devam eden alkol alışkanlığı yeşil sahalara veda ettikten sonra da yakasını bırakmadı. Tıpkı Ada’nın bir başka yeteneği George Best gibi alkolden yakasını kurtaramayan Gazza’nın son hali ise görenleri hayrete düşürüyor. İngiliz The Sun gazetesi, alkol komasına girerek sokakta sızmış bir şekilde yatan ünlü yıldızın bu görüntüsünü manşetine taşıdı.

Gascoigne’ın tedavisine yardımcı olan yakın arkadaşı ünlü kriketçi Ronnie Irani, tüm alkol satan mekanlardan bir ricada bulunup, “Lütfen ona içki vermeyin” çağrısını yaptı. Irani böyle gitmesi halinde Gazza’nın hayatından endişe duyduğunu da dile getirdi. Londra merkezindeki Royal National Otel’in önünde sızan Gascoigne bir ambulansla hastaneye kaldırıldı. Gazza’nın tedavisine burada devam ediliyor.