SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe, Oscar Cardozo için Benfica'ya yaptığı teklifte revizyona gitti. 31 yaşındaki Paraguaylı'nın transferiyle bizzat ilgilenen başkan Aziz Yıldırım, Portekiz kulübüne daha önce yaptığı 8 milyon euro garanti para artı 3 milyon euro bonus teklifinde revizyona gitti ve garanti ücreti 9'a yükseltti.

Yakın çevresiyle yaptığı sohbetlerde 27 Temmuz'da yapılacak olan Divan Kurulu'na kadar mutlaka yıldız bir forvet alacağını ifade eden F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın bu tarihe yetiştirmek istediği ilk isim Oscar Cardozo olduğu için yönetime de Paraguaylı yıldıza eğilmelerini emretti.

Yeni teknik direktör Ersun Yanal'ın da açıkladığı gibi Oscar Cardozo için baskısını sürdüren sarı-lacivertli kulüp, mutlu sona ulaşmak için artık Benfica'nın yapılan teklifi kabul etmesini bekliyor.

Babası sinyali verdi

Bilindiği gibi Yanal, “Cardozo ile ilgili açıklama yapıldı. Biz bir oyuncu almak istersek, koşullar dahilinde alırız. Bir süreç var. O sürecin sonunda göreceğiz” demiş, oyuncunun babası da Lizbon'da yaptığı açıklamada “Oğlum sakindi ama ayrılmayı kafasına koymuş. Büyük ihtimalle Benfica'dan ayrılacak” ifadelerini kullanmıştı.

Son 3 sezonda da 30 gol ortalamasını yakalayan ve Benfica'daki son senesinde 3 kupayı da son maçta kaybedip, hocası Jesus'un üzerine yürüyen Cardozo'nun, F.Bahçe'yle oynanan yarı final maçlarında kulüple ilgili olumlu görüşlere vardığı ve transferine sıcak baktığı biliniyor. İrfan YİRMİBEŞ/AMK