SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeşil sahada rakibi olmayan Drogba, masa tenisinde de çok iddialı: “Takım arkadaşlarıma karşı devamlı kazanıyorum. Sadece açlık bastırınca kaybettim”

Birmingham'daki tesislere hayran kalan ve GS TV'ye konuşan Drogba, “Güzel bir yere geldik. Çalışmak için her şey müsait. Kamp için güzel bir yer seçtiğimizi düşünüyorum” diyerek teknik heyeti tebrik etti.

Kampta masa tenisi oynayarak stres atan Fildişili forvet, “Ben takım arkadaşlarıma karşı masa tenisinde devamlı kazanıyorum. Sadece açlık bastırınca kaybettim ve yemeğe gittim. Yoksa normalde hep ben kazanıyorum” ifadesiyle herkesi güldürdü.

‘100 GOL' SÖZÜ VERMEDİ!

Yeni sezona iddialı hazırlanan Drogba, “Elimden geleni yapacağım. ‘100 gol atacağım' diyebilirsiniz ama önemli olan bunu sahada gerçekleştirmek” diye ekledi. Fildişili geçen sezon yarım devrede 6 gol atmıştı.

MOURINHO’NUN DROGBA AŞKI 

Eski talebesi Didier Drogba'yı Chelsea'ya çağıran ancak olumsuz yanıt alan Jose Mourinho, Fildişili forveti unutamıyor. Portekizli teknik direktör, İngiliz devindeki gençlere sık sık Drogba'yı örnek gösteriyor.

Mourinho bu konuda altyapıdaki oyunculara şunları söylüyor: “Beni örnek almak isteyen insanlara Drogba'yı örnek gösterebilirim. Kulübe, menajerine, takım arkadaşlarına ve taraftarlarına sadık bir oyuncuydu. Siz de Drogba'nın izinden gidin.”